Kaczka z granatem i cytrusami

Ponieważ mamy już (lub dopiero) początek lutego i każdy czeka na wiosnę, postanowiłam wiosnę nieco przybliżyć, chociażby na talerzu. Właściwie nie wiosnę, ale południowe kraje, a więc ciepło i słoneczko!

Składniki:
– 2 kacze nogi
– 1/4 cytryny
– 1/4 limonki
– 1/4 granatu
– 1 łyżeczka czerwonej suszonej papryki
– 1/2 łyżeczki majeranku
– sól, pieprz według uznania
– 1 łyżka masła

Kacze nogi myjemy dokładnie i wkładamy do miski. Posypujemy papryką, majerankiem, solą i pieprzem. Wyciskamy sok z limonki i cytryny i polewamy nim nogi. Zamykamy miskę i wstawiamy do lodówki na godzinę. Po tym czasie przekładamy kaczkę do naczynia żaroodpornego (ja użyłam garnka ceramicznego), polewamy roztopionym masłem i obsypujemy granatem. Pieczemy najpierw 1 godzinę w temperaturze 220 stopni, a następnie w temperaturze 160 stopni przez następne 1,5 godziny. Od czasu do czasu nogi polewamy sosem. Na ostatnie 20 minut pieczenia zdejmujemy pokrywkę, aby skórka się smakowicie przypiekła.

Smacznego!Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.