Cynamonowe muffiny z pomarańczami

 

Taki jakiś zimowy nastrój mnie ogarnął a co jest bardziej zimowe od cynamonu i pomarańczy?
Inspiracją był przepis z książeczki „Különleges muffinok.

Składniki:
– 1 i 1/4 szklanki mąki pełnoziarnistej
– 3/4 szklanki mąki zwykłej
– 2 pomarańcze
– 100 gram cukru brązowego
– 5 łyżek miodu
– 1 łyżeczka skórki z cytryny
– 1 łyżeczka cynamonu
– 2 łyżeczki sody
– 1 kubek śmietany 20 %
– 1/4 szklanki mleka
– 1 jajko
– 150 gram masła

Najpierw ucieramy masło z cukrem i gdy powstanie nam już jednolita masa, dodajemy miód. Po wymieszaniu wbijamy jajko, dodajemy mleko i śmietanę. Mieszamy dokładnie. Dodajemy mąkę, sodę, skórkę z cytryny i cynamon. Na sam koniec do ciasta dodajemy pokrojone w kostkę pomarańcze. Przekładamy do formy na muffiny i pieczemy w rozgrzanym do 180 stopni piekarniku przez około 20-25 minut.

Ważna wskazówka:
nie zostawiajcie samej miski z utartym masłem z cukrem w pobliżu męża. Może się okazać, że znaczna część masy w niewyjaśnionych okolicznościach zniknie.

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.