O nas

Witaj! Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o nas, jesteś w dobrym miejscu.

Blog Turkusowa Kropka, jest blogiem parentingowym i lifestyle’owym. Tworzy go nasza rodzinka, która obecnie mieszka w Karwinie (Republika Czeska). Chociaż praktycznie wszystkie wpisy są tworzone przeze mnie, to jednak Smok, Młodszy i M są dla mnie inspiracją. Bez nich tego bloga na pewno by nie było.

Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o nas?

Ja, czyli Olga

fot. Daria Olzacka

Pochodzę z Krakowa, ale ciężko jest mi usiedzieć w jednym miejscu. Uwielbiam podróże i chociaż wiem, że z dziećmi już tak się nie da co chwilę przeprowadzać, to skrycie marzę, że kiedyś wrócimy do Budapesztu :-). Aktualnie opiekuję się w domu Młodszym i z doskoku Smokiem, gdy ten zachoruje i nie idzie do przedszkola. Jak widać oprócz ogarniania dzieci i naszego domowego ogniska, piszę, fotografuję i nieustannie uczę się blogowania. Uwielbiam także rysować i malować i już mam za sobą pierwsze wystawy moich prac ;-).

Turkusowa Kropka to zdecydowanie moje miejsce. Poruszam tematy związane z Rodzicielstwem Bliskości, chustonoszeniem, karmieniem piersią oraz trudne tematy związane z poronieniami. Jestem także ambasadorką #KochamZapinam i dzięki temu promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach.

 


M

Szara eminencja tego bloga. Nigdzie niewidoczny, ale bez niego bloga by nie było. Przede wszystkim w chwilach zwątpienia zawsze wypowie jakieś zdanie w stylu „nie zamykaj bloga” lub „daj spokój, to minie”. Małomówny, ale bardzo inspirujący. To on jest głównym smakoszem moich kulinarnych eksperymentów. Jak coś mu smakuje, znaczy, że musi być naprawdę dobre.

Dodatkowo to on zajmuje się dziećmi, gdy ja piszę kolejne teksty ;-).


 

Smok

Nasz przedszkolak, starszak i łobuz ogromny. To on przychodząc na  świat zainspirował mnie do blogowania. Uwielbia czekoladę, pociągi i dinozaury. Zna nazwy morskich zwierząt o jakich istnieniu nie miałam pojęcia.

 

 

 

 


Młodszy

Nasz kochany maluszek #HihgNeedBaby dzięki któremu zgłębiłam tajniki karmienia piersią i noszenia w chuście. Jest bardzo charakterny i umie pokazać, kto tu rządzi, a według niego rządzi on sam ;-). Najbardziej lubi koniki i wszystkie zabawki należące do brata.

 

 

 

 

Mam nadzieję, że na moim blogu znajdziecie trochę miejsca dla siebie.

I nie zapomnijcie zaglądnąć na nasz Instagram.

Rozgośćcie się i czujcie się jak u siebie!

Zapraszam!

Olga

facebook-iconinstagram-icongoogle-plus-2-icontwitter-icon