Ryż z jabłkami

Ryż z jabłkami to taki zupełny banał. Czasami jednak to co proste może być niesamowicie smaczne. A do tego robiąc ryz z jabłkami zaoszczędzamy sporo czasu.
Składniki:
– 4 średnie jabłka
– 1 szklanka ryżu (ten brązowy nie jest najlepszym wyborem)
– 3 łyżki śmietany (20 %)
– 1 jajko
– 2 łyżki cukru brązowego (można dodać też miód)
– 2 łyżeczki cynamonu
– 1 łyżka masła
Ryż należy najpierw ugotować. Najlepiej jak jest lekko niedogotowany. Jabłka obieramy i kroimy na niewielkie kawałki. W naczyniu żaroodpornym układamy najpierw część ryżu, potem jabłka i resztę ryżu. Posypujemy całość cynamonem i cukrem. Jajko mieszamy ze śmietaną i polewamy ryż z jabłkami. Na samą górę w kilku miejscach układamy masło. Zapiekamy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez około 1 godzinę.

Smacznego!

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.