Marcepanowe muffiny

Ostatnio za mną chodził marcepan (co jest dziwne, bo nigdy za nim nie przepadałam). na szczęście jeszcze przed świętami zakupiłam całą kostkę z nadzieją, że coś z tego się zrobi. I zrobiło się dopiero teraz.
Składniki:
– 1/2 szklanki mąki grahamowej
– 1/2 szklanki mąki zwykłej pszennej
– 1/3 szklanki mleka
– 50 gram masła
– aromat waniliowy
– 3 łyżki cukru trzcinowego
– 1 łyżeczka proszku do pieczenia
– 2 łyżki płatków migdałowych
– 1 jajko
Jajko należy roztrzepać z mlekiem. Dodajemy roztopione i wystudzone masło, mąki, cukier, aromat waniliowy i proszek do pieczenia. Dokładnie łączymy składniki. Na koniec dodajemy płatki migdałowe i delikatnie mieszamy. Ciasto przekładamy do foremek na muffiny. Pieczemy w nagrzanym piekarniku do 180 stopni przez około 20 minut.
Dekorujemy polewą czekoladową.

Smacznego!

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.