Bułeczki sezamowe

Takie zwykłe, pszenne bułeczki z sezamem chodziły za mną już jakiś czas. Trzeba było, więc, upiec sobie domowe. Są bardzo proste w zrobieniu i niezwykle delikatne w smaku. 

Składniki:
– 2 szklanki mąki pszennej
– 1 szklanka mąki krupczatki
– 1 opakowanie drożdży suchych
– 1/2 szklanki mleka
– 1/2 szklanki wody
– 1 łyżeczka soli
– 25 gram masła
– 1 jajko
– 2 łyżki sezamu

Drożdże rozpuszczamy w letnim mleku. Odstawiamy na kilka minut w ciepłe miejsce. Roztopione (wystudzone) masło łączymy z mąkami, wodą, solą i mlekiem z drożdżami. Wyrabiamy gładkie ciasto. Odstawiamy w ciepłe miejsce do podwojenia objętości. Formujemy z ciasta bułeczki (ja z takiej ilości ciasta robię ich 6). Odstawiamy jeszcze na pół godziny. Po wierzchu bułeczki smarujemy roztrzepanym masłem i obsypujemy sezamem. Pieczemy w nagrzanym i zaparowanym piekarniku w temperaturze 180 stopni przez około 30 minut.

Smacznego!

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.