Ciecierzyca na co dzień – zupa z ciecierzycy

Ciecierzyca to roślina często niedoceniana w naszej kuchni a szkoda, bo zawiera dużo białka, witamin i mikroelementów. Ciecierzyca wpływa pozytywnie na nasz układ krwionośny. Zawiera sporo potasu, co sprzyja obniżeniu ciśnienia krwi. Ziarna ciecierzycy mogą także przyczynić się do zapobiegania cukrzycy. Generalnie warto je spożywać, bo przynoszą wiele dobrego.

Dziś mam propozycję na pyszną, codzienną zupę z ciecierzycy. Jest idealna o każdej porze roku.

Składniki:
  • Ciecierzyca
  • 3 duże marchewki
  • 1 duża pietruszka
  • garść płatków owsianych (całych)
  • kostka bulionu warzywnego (naturalnego, bez konserwantów i ulepszaczy smaku)
  • makaron (u mnie jest on owsiany, dobrze jest używać jak najwięcej makaronów, które nie są zrobione z pszenicy)
  • sól, pieprz do smaku

Ciecierzycę trzeba namoczyć dzień wcześniej. Po namoczeniu należy zmienić wodę na świeżą i doprowadzić do wrzenia. Ciecierzycę należy ugotować prawie do miękkości i wtedy wrzucić pokrojone warzywa i kostkę bulionu. Gdy wszystko zmięknie, należy dodać płatki owsiane i gotować jeszcze 5 minut. Po tym czasie dodajemy makaron i doprawiamy zupę do smaku. Gdy makaron jest już miękki, zupa jest gotowa.

Smacznego!

Tedi

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, zostaw po sobie komentarz, polub lub udostępnij. Będzie mi bardzo miło 🙂

facebook-icontwitter-iconinstagram-icongoogle-plus-2-icon

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.