Przygotuj się do porodu podczas weekendu w Ustroniu – „Spokojnie, to tylko poród!”

Wiecie, że nie lubię siedzieć bezczynnie, więc ostatnio wpadł mi do głowy trochę szaleńczy, ale fantastyczny pomysł. Nie minęło dużo czasu, jak zabrałam się za realizację i teraz mogę Wam go przedstawić.

Weekendowe warsztaty przedporodowe w Ustroniu

Zapraszamy kobiety w ciąży wraz z partnerami na dużą dawkę wiedzy, ćwiczeń oraz odpoczynku w cudownym miejscu!

Termin: 4-6.10.2019

Miejsce: SPA & Wellness Hotel Diament, ul. Zdrojowa 3, Ustroń

Prowadzące:

Olga Vitoš, doula spierająca kobiety w Polsce i w Republice Czeskiej. Specjalizująca się w prawach kobiet w okresie okołoporodowm. Masażystka szalem rebozo.

Magdalenia Szufłat, osobiście żona i matka dwójki dzieci, doula, wspieram kobiety podczas ciąży i ich partnerów, pomagam przygotować się do świadomego porodu i przywitania małego człowieka.

Natalia Lekacz, fizjoterapeuta uroginekologiczny.

Magdalena Chybiorz, certyfikowany doradca chustonoszenia.

Jakie tematy będą poruszane podczas kursu?

Standard Organizacyjny Opieki Okołoporodowej i prawa kobiety w okresie okołoporodowym

Dowiedz się, jakie masz prawa w okresie okołoporodowym. Co personel medyczny może robić, a na co musi uzyskać Zgodę. Dowiedz się również, jak ograniczyć nadużycia i egzekwować swoje prawa.

Poród – informacje szczegółowe oraz ćwiczenia

Informacje o tym, jak zaczyna się poród oraz jak przebiega I i II faza porodu. Dowiedz się czego możesz się spodziewać. Jak radzić sobie z bólami porodowymi. Jak naturalnie pobudzać wydzielanie oksytocyny. Co dzieje się w II fazie porodu. Jak powinien przebiegać poród, aby chronić krocze i przeprowadzić go sprawnie i jak najmniej inwazyjnie dla kobiety i dla dziecka.

Podczas tych warsztatów będziecie również mogły przećwiczyć różne pozycje porodowe, sposoby łagodzenia bólu porodowego oraz sposoby na sprawniejsze rozwieranie szyjki macicy w czasie porodu.

Będzie również przeprowadzona dyskusja, w trakcie której obalimy wszelkie mity i potwierdzimy fakty związane z porodem.

Kontakt skóra do skóry po porodzie („Maluchy na brzuchy”)

Pierwszy kontakt mamy z dzieckiem po porodzie jest bardzo ważny. Dowiecie się, co się wtedy dzieje, jakie niesie za sobą korzyści i co zrobić, jeśli z ważnych względów kobieta nie może uczestniczyć w kontakcie skóra do skóry.

Poznaj swoje ciało – warsztaty

Te warsztaty będą miały na celu poznanie własnego ciała. Rozmawiając z wieloma kobietami dowiedziałam się, że wiele z nas nie do końca zna i rozumie swoje ciało, a znajomość jego części znacznie ułatwia poród. Poznamy podstawową anatomię kobiecego ciała. Poczujemy zwłaszcza nasze miednice i dzięki temu będziemy mogły skorygować nasza postawę i pracować z własnym ciałem podczas porodu.

Połóg: czego można się spodziewać? Jak sobie pomóc?

Połóg to temat bardzo często pomijany a równocześnie bardzo ważny. Większość z nas wie, że trwa około 6 tygodni i że na początku krwawi się po porodzie. Ale co dalej? Poród może być pięknym, chociaż dość trudnym czasem. Warto jeszcze przed porodem wiedzieć, co może się wydarzyć i jak sobie pomóc w niektórych sytuacjach. Będziemy również dyskutować na temat emocjonalnej części połogu.

Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna to bardzo ważny temat dla każdej kobiety, nie tylko w ciąży. W trakcie tych warsztatów porozmawiamy na temat odpowiedniej postawy, możliwości wzmacniania mięśni dna miednicy oraz kwestii ochrony krocza przy porodzie. Obalimy wszelkie mity związane z nacięciem krocza i prowadzeniem zwłaszcza II fazy porodu. W trakcie warsztatów będziemy również pokazywać ćwiczenia, które warto robić w ciąży i po porodzie.

Podczas naszego weekendu w Ustroniu również będą możliwe indywidualne konsultacje z fizjoterapeutą uroginekologicznym wraz z oceną stanu mięśni dna miednicy.

Wstęp do chustonoszenia

Noszenie dzieci w chuście z każdym rokiem staje się coraz bardzo popularne. Jest to bardzo wygodna i zdrowa możliwość transportowania dzieci a przy tym fantastycznie wpływa na tworzenie więzi rodzica z dzieckiem. Na warsztatach dotyczących chustonoszenia dzieci, dowiecie się, jak bezpiecznie nosić dzieci w chuście.

Jak wybrać fotelik samochodowy dla malucha, warsztaty Fundacji Kocham Zapinam

Wybór fotelika samochodowego dla dziecka to kluczowa sprawa. Fotelik zabezpiecza malucha podczas jazdy i ratuje mu życie w razie wypadku samochodowego. Podczas tych warsztatów dowiecie się, jak wybrać odpowiedni fotelik samochodowy dla noworodka oraz jak zapinać pasy fotelika i montować fotelik w samochodzie.

Relaks

Część warsztatów będzie kończonych kilkunastominutową sesją relaksacyjną przy muzyce. Oprócz tego wieczorami specjalnie dla Was będzie dostępny basen , jacuzzi i sauna (ta raczej dla osób towarzyszących 😉 ). Sam Hotel Diament w Ustroniu położony jest w malowniczym miejscu z widokiem na góry w jednej ze znanych piramidek w Ustroniu. To zapewnia nam ciszę, świeże powietrze i dużo odpoczynku.

Sesja fotograficzna

Podczas weekendu również każda uczestniczka weźmie udział w ciążowej sesji fotograficznej na pamiątkę fantastycznego momentu, jakim jest ciąża.

Zgłoszenie i cennik

Zgłoszenia na nasze weekendowe warsztaty w Ustroniu przyjmujemy do 14.08.2019. Do tego czasu należy zapłacić zaliczkę. Ilość miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekajcie z rezerwacją terminu! 😀

Cena: 1299/os lub 2099/parę (partner bierze udział we warsztatach, otrzymuje pełne wyżywienie oraz możliwość korzystania z basenu, jacuzzi oraz sauny.

Rezerwacja do 14.08.2019 oznacza zapłacenie zaliczki w postaci 50% ceny.

Po rezerwacji całość kwoty należy opłacić maksymalnie do 20.09.2019.

Jeżeli zdecydujecie się od razu opłacić całość kwoty za warsztaty, będzie obowiązywać Was cena promocyjna

1199/os, 1899/parę (płatne do 14.08.2019)

Istnieje również możliwość przyjechania na warsztaty z dzieckiem/dziećmi. W takim wypadku prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy w celu ustalenia ceny. Hotel Diament w Ustroniu oferuje również atrakcje dla dzieci: sala zabaw, brodzik przy basenie, plac zabaw na zewnątrz hotelu. Bardzo blisko hotelu znajduje się również Leśny Park w Ustroniu.

W cenie:

 • 2 noclegi w pokoju 3* (1-2 osobowe pokoje) w ustrońskiej piramidce,
 • pełne wyżywienie (piątek: kolacja; sobota: śniadanie, obiad i kolacja; niedziela: śniadanie, obiad), możliwość również dostosowana menu do diety,
 • napoje, kawa, herbata i przekąski w trakcie warsztatów,
 • udział we wszystkich warsztatach,
 • możliwość korzystania z basenu/sauny/jacuzzi,
 • parking,
 • sesja fotograficzna (2 zdjęcia),
 • specjalne prezenty,

Dodatkowo płatne:

 • pokój w części 4* – 40 zł/noc
 • dodatkowe zdjęcia u fotografa (powyżej 2 sztuk) – 30 zł/szt
 • indywidualna konsultacja z fizjoterapeutą uroginekologicznym – 50 zł/os
 • pokój dla całej rodziny z dziećmi (do uzgodnienia mailowo)

Kontakt: doulaolgavitos@gmail.com

Wpłaty: 16 1140 2004 0000 3102 7888 7442; Fundacja Kocham Zapinam; w tytule należy wpisać „Weekendowe warsztaty w Ustroniu” oraz imię i nazwisko.

Nie czekajcie długo! Ilość miejsc jest ograniczona!

 

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.