Zupa z czerwonej soczewicy

Zupa z czerwonej soczewicy jest smaczna i niezwykle delikatna. Soczewicę nauczyłam się jeść dopiero na studiach, gdy poznałam mojego obecnego męża. Jakoś soczewica nie jest często widywana na polskich stołach, za to w Czeskiej Republice częściej doceniają jej walory.

Składniki (na 1,5 litra zupy):

– 150 gram czerwonej soczewicy
– 0,5 czerwonej papryki

– 2 średnie pomidory

– 1 duży ząbek czosnku

– sól, pieprz

– łyżeczka suszonej bazylii

– oliwa z oliwek

Soczewicę należy namoczyć przynajmniej dwie godziny wcześniej. Czosnek drobno siekamy i podsmażamy na oliwie. Dodajemy wypłukaną soczewicę i zalewamy wodą. Gotujemy do miękkości. Pod koniec gotowania dodajemy pokrojoną paprykę i pomidory (bez skórki!). Doprawiamy solą, pieprzem i bazylią.

Smacznego!

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.