Serowe tartaletki z owocami

Naszło mnie dzisiaj na coś słodkiego. W końcu idzie zima, więc jesienna depresja. A jak jesienna depresja to najlepiej ją sobie osłodzić.

Ciasto:
– 2 żółtka
– 100 gram masła
– 0,5 szklanki cukru pudru
– 1,5 szklanki mąki

Twaróg:
– 300 gram twarogu
– 1 żółtko
– 1 opakowanie cukru waniliowego

Owoce:
– kilka winogron
– 0,5 gruszki

Najpierw ucieramy masło z cukrem pudrem na jednolitą masę. Dodajemy żółtka nadal ucierając. Wsypujemy mąkę i szybko zagniatamy ciasto. Ważne jest aby ciasto miało jak najkrótszy kontakt z rękami. Wkładamy do lodówki na 30 minut.

Twaróg z żółtkiem i cukrem waniliowym miksujemy na jednolitą masę.
Schłodzone ciasto wykładamy do forem na tartaletki. Wkładamy do nagrzanego piekarniki i pieczemy przez 5 minut w temperaturze 180 stopni. Wyciągamy tartaletki i do środka nakładamy masę twarogową i dekorujemy pokrojonymi owocami. Pieczemy dalsze 20 minut w piekarniku nagrzanym do 180 stopni.

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.