Najseksowniejsi faceci okiem młodej mamy

Wychowywanie dziecka zmienia wiele w relacjach damsko-męskich. Przede wszystkim pojawienie się na świecie nowego członka rodziny powoduje sporą zmianę w sferze seksualnej. Młodzi rodzice przestają rzucać nagle wszystko, aby w wiadomym celu udać się do sypialni. To znaczy nadal rzucają i udają się do tej sypialni, ale tym razem po to by spać…

Kobiety często krępują się po ciąży i porodzie, że nie wyglądają już tak, jak wcześniej. Krępują się, bo za ścianą śpi maluch, który przecież w każdej chwili może się obudzić. Libido także nie wznosi się na wyżyny a fizyczne zmęczenie daje o sobie znać cały czas. Jednak są mężczyźni, którzy potrafią świeżo upieczoną mamę rozpalić.

  1. Nie ma nic bardziej seksownego niż mężczyzna z odkurzaczem w ręku. Nie, nie jest to element pokręconej gry wstępnej (a może jest?). Mężczyzna zwyczajnie odkurza mieszkanie, aby kobieta w tym czasie mogła zająć się czymś innym lub zwyczajnie zrelaksować. Gwarantuję, że chęć na figle wzrasta wprost proporcjonalnie do poziomu czystości podłogi i odwrotnie. Nic tak nie rozprasza, jak plamy z soczku na podłodze w salonie (nawet jeżeli jesteś akurat w łazience).
  2. Seksowny mężczyzna nigdy nie miga się od mycia garnków. Nic tak bardzo nie rozpala kobiet, jak widok ich mężczyzny przy zlewozmywaku. Ona nie musi tego robić, idealny manicure zostanie nadal nieskalany a lśniąca kuchnia nie będzie rozpraszać w sypialni.
  3. Facet przy garnkach? Idealne połączenie! Mężczyzna gotujący dla swojej kobiety wspaniałą kolację jest lepszy od najlepszego afrodyzjaku. Choćby miałyby to być zwyczajne pierogi z zamrażalki. Młoda mama doceni, że nie musiał dzięki temu stać przy garnkach, będzie bardziej zrelaksowana, uśmiechnięta, mniej zrzędząca a co za tym idzie, bardziej kobieca. Tylko nie zapomnijcie posprzątać po sobie tej kuchni :-).
  4. Najseksowniejszy mężczyzna przynajmniej raz w tygodniu używa słów: Kochanie, ja teraz wezmę dziecko na godzinkę na spacer, a ty się w tym czasie zrelaksuj.
  5. Wypoczęta kobieta nie potrzebuje żadnych afrodyzjaków. Dlatego najseksowniejszy mężczyzna nie udaje w nocy, że nie słyszy płaczu dziecka. No dobra, wiem, że mężczyźni genetycznie są mniej wyczuleni na płacz dziecka niż kobiety, ale gdy już usłyszysz ten płacz, idź i pomóż swojej żonie (nawet jeżeli karmi piersią, będzie jej przyjemniej, jeśli przyniesiesz jej szklankę wody.
  6. Seksowny mężczyzna remontuje, naprawia i majsterkuje. Nie ma nic bardziej rozpraszającego niż wyciągnięte ze ściany gniazdko, dawno nieodmalowane mieszkanie, czy zepsute drzwiczki w kuchennej szafce. Jeżeli to kobieta lubi majsterkować, nie przeszkadzaj jej i wypowiedz magiczne zdanie z punktu 4.
  7. Jeżeli chcesz być seksownym facetem dla swojej żony/partnerki, zabierz ją na zakupy i kup jej coś innego niż dres. Jeżeli żona/partnerka nie czuje się dobrze w swoim ciele, kup jej karnet na siłownie lub buty do biegania. Endorfiny na prawdę podwyższają libido i kobiety i mężczyzny. W końcu faceci są wzrokowcami, więc zgrabniejsza żona/partnerka, to wyższe libido.
  8. Obsypuj ją kwiatami, drobnostkami i daj do zrozumienia, że nadal cię kręci. Nie, nie chodzi mi o codzienne kupowanie kwiatów. Daj jej kwiaty bez okazji. Mogą być nawet zerwane na pobliskiej łące. Kup jej truskawki, ulubiony jogurt, ulubioną kawę. I nie zapominaj o jakimś komplemencie od czasu do czasu.
  9. Seksowny mężczyzna musi być także bohaterem. Pająk/szerszeń w domu? Nie ma problemu! Seksowny mężczyzna przywdzieje swoją lśniącą zbroję i ruszy na ratunek biednej niewieście.
  10. Najseksowniejszy mężczyzna musi być dobrym ojcem. Nic tak nie działa na kobiety, jak widok ich mężczyzn bawiących się z dziećmi lub tłumaczących im cierpliwie, dlaczego nie należy wchodzić na stół. W końcu dzieci nie są tylko kobiet.

Nie potrzebujemy ciągle odpoczywać i cały czas nic nie robić. Potrzebujemy jedyne trochę pomocy i zaangażowania. Żadna kobieta nie będzie miała ochotę na czułości, jeżeli będzie fizycznie zmęczona przez zajmowanie się domem i psychicznie wykończona przez zajmowanie się dziećmi. Obowiązkami należy się dzielić a nie zrzucać wszystkiego na jedną osobę. Niestety pranie się samo do pralki nie wrzuca i samo się potem nie rozwiesza na sznurku. Garnki się same nie potrafią umyć. Obiad się sam nie ugotuje. A dzieci potrzebują także bliskości z własnym ojcem.

Tedi

*Zdjęcie pochodzi z Pixabay

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.