Szafa mamy – w czym do łóżka?

Jako mama prawie dwuletniego Smoka lubię spać. Każda mama małego dziecka przyzna mi rację, że sen jest bardzo ważny. Miałam to szczęście, że moje dziecko od samego początku spało całkiem ładnie. Mimo to były momenty, w których marzyłam o dobrym śnie. W takim czasie, gdy się kładłam spać, było mi wszystko jedno, co na sobie mam.

Jednak, jako kobieta, czasami chciałabym ładnie wyglądać nawet w nocy. Z resztą M też czasami powinien nacieszyć oko, chociaż uparcie mi twierdzi, że we wszystkim wyglądam ładnie. No tak! Przy zgaszonym świetle mam wyjątkowo ładne oczy…

Sama czynność spania wymaga wygodnego ubrania. Nic nie może się wrzynać. Nic nie może obcierać. Inaczej sen nigdy nie przyjdzie. Trzeba też zawsze myśleć o termoregulacji. W zimie piżamka musi być ciepła. W lecie może jej w ogóle nie być (ku uciesze drugiej połówki). A gdy zepsuje się ogrzewanie, najlepiej zaszyć się pod stosem kołder we wszystkich piżamach, jakie posiadamy. W takim momencie druga połówka wydaje się wyjątkowo potrzebna. W końcu dodatkowe 36,6 stopni pod kołdrą się przydaje.

2

 

Piżamy – Zalando

Nie lubię kupować piżam. Wolę kupić nowe buty, ciekawy materiał, książkę, czy kolejną kawę. Sama śpię najczęściej w zwykłych koszulkach i spodenkach (lub spodniach zimą). Dlatego ogromnym problemem był dla mnie wybór odpowiednich koszul nocnych do szpitala, gdy miałam iść rodzić.

3

 

Podkoszulki i spodenki – Zalando

Oprócz zwykłych piżam/starych podkoszulków każda kobieta powinna mieć w swojej szafie coś wyjątkowego do spania. Takich ekstra ciuchów używamy najczęściej, gdy chcemy męża (partnera) przeprosić/namówić do kupienia nowych butów/zmotywować do naprawienia cieknącego już rok kranu. Ponoć niektóre kobiety w czymś takim śpią. Szacun wielki, bo ja bym się w ogóle nie wyspała w satynach/koronkach/falbanach itd. Już wolę spać bez niczego.

1

Koszulki – Zalando

 

Gdy mąż jest bardzo obrażony/buty zdecydowanie za drogie/kran cieknie już ponad dwa lata, wyciągamy z szafy broń ostateczną w postaci bielizny erotycznej. Normalną bielizną to to nie jest, bo zazwyczaj nic nie podtrzymuje (w sensie biustu), zakrywa prawie nic, a wygodne też nie jest. Za to efekt w postaci zadowolonego męża/nowych butów/naprawionego kranu murowany.

4

Bielizna erotyczna – Zalando

 

Bielizna nocna (ta zwykła i ta do zadań specjalnych) to temat rzeka. Można godzinami rozprawiać w czym wygodniej, a w czym bardziej funkcjonalnie. Przy czym młoda mama zawsze weźmie też pod uwagę swojego potomka. Głupio tak w środku nocy wstawać do płaczącego malucha w zwiewnej koszulce i stringach. Albo to tylko mi jest tak głupio?

Miłej i upojnej powalentynkowej nocy 🙂

Tedi

Zdjęcia pochodzą ze strony www.zalando.pl

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.