Tatrzański park edukacyjny – fantastyczne miejsce w Zakopanem

Uwielbiam góry, a zwłaszcza w Tatry. Ostatnio nie mieliśmy za wiele czasu na górskie wycieczki a już zupełnie nie na wyprawę w Tatry. Dlatego w te wakacje postanowiliśmy odwiedzić Chochołów i wyjść na kilka szczytów. Pech sprawił, że pogoda zupełnie nam nie dopisała i jeden dzień musieliśmy spędzić w niższych partiach. Wtedy właśnie odwiedziliśmy Tatrzański Park Edukacyjny w Zakopanem.

Byliśmy na Podhalu tydzień. Mieliśmy plan. Chcieliśmy wyjść na kilka szczytów (tak z 5 i 8 latkami) i przy okazji spróbować zobaczyć kozice i świstaki. Kozic było całkiem sporo. Nawet udało nam się wejść w jedno niewielkie stadko (stało na szlaku, to co mieliśmy z tym zrobić?). Jednak świstaków ani widu, ani słychu. Pewnie przez pogodę. No i może nie chodziliśmy tam, gdzie jest ich dużo.

W każdym razie wizyta w Tatrzańskim Parku Edukacyjnym była również spowodowana chęcią zobaczenia świstaka.

Co zobaczysz w Tatrzańskim Parku Edukacyjnym

W Tatrzańskim Parku Edukacyjnym zobaczycie sporo zwierzaków. Wszystkie są zaopiekowane. Są tam właśnie świstaki, jelenie, daniele, różnego rodzaju kozy, owce, lisy, ptaki drapieżne i tak dalej. Wszystkie zwierzaki są całkiem nieźle przyzwyczajone do ludzi i ich towarzystwo nie sprawia im problemu. Przy wejściu do parku weźcie jedzonko dla kopytnych aby dzieciaki mogły je nakarmić.

W dodatku w określonych czasach są w Tatrzańskim Parku Edukacyjnym prowadzone prelekcje o określonych zwierzakach. My trafiliśmy na pogadankę o jeleniach i opiekunka jeleni bardzo fajnie opowiedziała o życiu i zwyczajach tych zwierząt.

Tatrzański Park Edukacyjny posiada również bardzo przyjemny plac zabaw dla dzieci, gdzie można odpocząć i piękne rzeźbione ławki. Znajdziecie tutaj również dużo planszy edukacyjnych, z których dzieciaki mogą się dowiedzieć interesujących rzeczy o faunie i florze tego regionu.

Jak dojechać, bilety

Tatrzański Park Edukacyjny znajduje się w Zakopanem na ul. Józefa Piłsudskiego 38. To jest miejsce zaraz obok Wielkiej Krokwi. Trzeba skręcić pod nią w prawo. Spokojnie, są znaki. Nie da się nie trafić.

Bilet normalny kosztuje 20 zł, ulgowy 15 zł. Mają również opcję zakupu biletów rodzinnych w cenie 63 zł (2 dorosłych i 2 dzieci). Nie jest to jakaś wygórowana cena, bo park jest śliczny, warto go odwiedzić. Porównując tę cenę z czymkolwiek innym w Zakopanem i tak jest bardzo tanio.

Zajrzyjcie na fanpage Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego, strona www jest jeszcze w budowie.

Czy mi się podobało? Jasne! Pomimo dużych tłumów w Zakopcu, to miejsce było całkiem przyjemne i ciche. Zdecydowanie Wam je polecam!

Koniecznie zajrzyjcie do kategorii #MaluchyNaSzlaku. Co prawda moje dzieci już przestały być „maluchami”, ale po szlakach nadal chodzimy i pewnie teraz pokażę Wam kilka fajnych szlaków w Tatrach :-).

Olga

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.