By dzieci podróżowały bezpiecznie – Fundacja Kocham Zapinam

Kilka już lat temu przejęłam pieczę nad wtedy jeszcze akcją #KochamZapinam. Już wtedy pojawił mi się w głowie pomysł, aby akcję przekształcić we fundację lub stowarzyszenie. Do tego kroku musiało upłynąć jednak sporo wody w Wiśle, minąć mnóstwo godzin na przemyślenia i ogromna ilość rozmów. Fundacja Kocham Zapinam oficjalnie została wpisana do rejestru 30 maja 2019 roku i od tego czasu staramy się działać jeszcze lepiej, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci w Polsce.

Co robimy jako Fundacja Kocham Zapinam?

Robimy sporo, chociaż ciągle mi się wydaje, że zdecydowanie za mało. Jednak biorąc pod uwagę, że pracujemy przy małych dzieciach, moje są nieustannie chore, a Marcie się rodzina za chwilę jeszcze dodatkowo powiększy, to i tak robimy ogromnie dużo. 

Warsztaty dla rodziców

Prowadzimy warsztaty bezpiecznego przewożenia dzieci. Obecnie prowadzimy je na Śląsku z racji bliskości, ale w zeszłym roku przeprowadziliśmy również kilka warsztatów w Krakowie i okolicach. Podczas warsztatów pokazujemy rodzicom, jak bezpiecznie przewozić swoje dzieci w samochodach i na co zwracać uwagę. Wiedzy w tym zakresie jest ogrom, a my oprócz tego, że udoskonalamy ciągle scenariusz takich warsztatów i prezentacje, to jeszcze ciągle się uczymy i szkolimy. 

W zeszłym roku wspólnie przeprowadziłyśmy już ponad 30 warsztatów dla ponad 250 rodziców i opiekunów

Warsztaty Bezpiecznego Przewożenia w Cieszynie

Poradnik

Zrobiłyśmy również „Poradnik Bezpiecznego Przewożenia Dzieci”, którego pierwszy nakład rozszedł się podczas warsztatów. Teraz próbujemy zorganizować pieniądze na dodruk. Poradnik jest bardzo potrzebny i w zasadzie jest takim kompendium wiedzy dla rodziców. Marzy nam się trochę, aby poradnik był dostępny w gabinetach pediatrycznych i na porodówkach w całej Polsce, ale wszyscy wiemy, że koszty takiego przedsięwzięcia byłyby ogromne. 

Poradnik Bezpiecznego Przewożenia Dzieci razem z naszym Kajtkiem 😉

Konsultacje indywidualne

Prowadzimy również konsultacje indywidualne, dla tych rodziców, którzy z jednej strony potrzebują wiedzy, z drugiej konsultacji w kwestii swoich wyborów i umiejętności. Takie konsultacje z Niezależnym Doradcą Bezpiecznego Przewożenia Dzieci odbywają się z reguły w domu, gdzie właśnie oczekuje się narodzin dziecka lub pojawił się już maluszek. Jeżeli chcecie umówić się na takie konsultacje, piszcie na adres inicjatywakochamzapinam@gmail.com. W okolicach Katowic konsultacje będą możliwe maksymalnie do początku kwietnia ze względu na Martę, więc spieszcie się póki możecie ;-). W okolicach Cieszyna i Jastrzębia jestem w miarę dostępna, ale już sporo terminów mam zajętych, więc również nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę. 

Szkolenie na Doradcę Bezpiecznego Przewożenia Dzieci

Szkolimy również nowych i niezależnych doradców. Obecnie przygotowujemy się do kursu, który niebawem się rozpocznie (marzec/kwiecień 2020). Zostały już ostatnie wolne miejsca. 

Mamy nadzieję, że dzięki szkoleniu w całej Polsce będzie można skorzystać z usług Doradcy Bezpiecznego Przewożenia Dzieci, bo jest to kwestia niesamowicie potrzebna. 

Po co to wszystko? 

Wszystko to dlatego, że chcemy, aby dzieci w Polsce podróżowały jak najbezpieczniej. Chcemy, aby dzieci nie ginęły w wypadkach samochodowych. A przynajmniej nie ginęły w tych wypadkach, w których nie muszą. 

Chcemy aby świadomość odnośnie bezpiecznego przewożenia dzieci była na jak najwyższym poziomie. Bo warto zadbać o dzieci teraz niż później żałować, bo później może już być za późno. 

Jeżeli chcecie wesprzeć naszą Fundację, możecie to zrobić przekazując pieniądze na cele statutowe:

16 1140 2004 0000 3102 7888 7442

Zapraszam również do wsparcie nas w zrzutce na produkcję spotu edukacyjnego:

https://zrzutka.pl/z/spotkochamzapinam

Można również część opłaty ze swoich zakupów w internecie przekazać na działalność naszej Fundacji:

https://fanimani.pl/fundacjakochamzapinam/

Olga

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.