Bezpieczeństwo przyszłej mamy i maluszka w samochodzie

Ciąża u kobiety to szczególny czas. Przyszła mama ma za zadanie wtedy zadbać nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale też o bezpieczeństwo nienarodzonego jeszcze dziecko. Dbać należy od samego początku. Dlatego przyszłe mamy starają się zdrowo odżywiać, nie przemęczać się, dużo odpoczywać i unikać wszelkich niebezpieczeństw. Tyle, że właśnie z tym bezpieczeństwem w samochodzie nie zawsze im wychodzi.

Będąc w ciąży ze Smokiem nad bezpieczeństwem ciężarnej w samochodzie w ogóle się nie zastanawiałam. Nie jeździliśmy wtedy samochodem. Był to dla mnie temat zupełnie obcy. Teraz przechodzę ciążę zupełnie inaczej, między innymi dlatego, że często muszę jeździć jako kierowca lub pasażer. Już w drugim miesiącu ciąży nie czułam się bezpiecznie zapinając pasy samochodowe. To znaczy, ja się czułam bezpiecznie, ale miałam wrażenie, że dziecko nie jest wystarczająco zabezpieczone. Pas biodrowy przechodził przecież dokładnie na brzuchu, więc każde większe szarpnięcie mogłoby zagrozić maluszkowi. Jednocześnie wiedziałam, że jeżdżenie bez zapiętych pasów to igranie ze śmiercią. Dlatego bardzo ucieszyłam się, gdy pojawiła się możliwość przetestowania adaptera do pasów bezpieczeństwa BeSafe. Długo nie czekałam i zgłosiłam się do testów. Gdy tylko otrzymałam pas, zamontowałam go w samochodzie i wreszcie poczułam, że razem z maleństwem podróżujemy bezpiecznie.

Dlaczego zapinanie pasów w ciąży jest takie ważne?

Nie ma znaczenia, czy jesteś w ciąży, czy nie. Zapinanie pasów powinno być odruchem bezwarunkowym. Wsiadasz do samochodu – zapinasz pasy. To, że jesteś w ciąży nie ochroni cię przed wylotem przez przednią szybę samochodu w razie wypadku. To, że jesteś w ciąży nie uchroni cię od uderzenia w kierownicę. Pasy cię ochronią. Będąc w ciąży musisz przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo, bo dziecko bez ciebie nie przeżyje. Jednocześnie pasy samochodowe przechodzące przez brzuch mogą narazić Twoje dziecko na niebezpieczeństwo nawet przy z pozoru niegroźnej stłuczce lub gwałtowniejszym hamowaniu. Dlatego ważne jest, aby w ciąży zapinać pas prawidłowo. Pas biodrowy ma przechodzić pod brzuchem. Niestety ciężko jest zrobić to bez adapteru, zwłaszcza na początku ciąży. Adapter BeSafe pomaga w prawidłowym zapięciu pasa u ciężarnej w każdym okresie ciąży. Adapter BeSafe zabezpiecza mamę i maluszka.

Codzienność z adapterem BeSafe

Adapter do pasów bezpieczeństwa BeSafe jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy założyć go na siedzenie, usiąść i zapiąć pas. Do tego łatwo go przenieść i zamontować na innym fotelu, co dla mnie jest ważne, ponieważ jeżdżę i jako kierowca i jako pasażer. Nie wyobrażam sobie urządzenia prostszego w obsłudze. Teraz w ogóle nie wyobrażam sobie jeżdżenia samochodem bez tego adapteru.

Każda przyszła mama powinna w każdej sytuacji dbać o bezpieczeństwo swoje i o bezpieczeństwo maluszka. Zapięte pasy bezpieczeństwa w samochodzie radują życie mamy. Adapter do pasów bezpieczeństwa chroni maluszka.

Tedi

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, zostaw po sobie komentarz, polub lub udostępnij. Będzie mi bardzo miło :-).

facebook-icontwitter-iconinstagram-icongoogle-plus-2-icon

 

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.