Babeczki – przepis 1

Mój mąż zażyczył sobie ostatnio abym upiekła babovkę. Robiąc moją wersję przyszedł mi do głowy pomysł zrobienia kilku różnych wersji i porównania ich. Babeczki (bo u mnie wersja mini) będą proste. Różnica między nimi będzie polegać w zamianie niektórych składników. 

Dzisiaj przepis 1.

Składniki:
– 2 jajka
– 3/4 szklanki fruktozy
– 1,5 szklanki mąki
– 1/2 opakowania proszku do pieczenia
– 200 gram śmietany (20 %)
– 100 gram masła
– 2 łyżki kakao

Do polania użyłam czekolady mlecznej.

Ucieramy masło z fruktozą na jednolitą masę. Dodajemy żółtka (białka pozostawiamy osobno). Wsypujemy mąkę, proszek do pieczenia i dodajemy śmietanę. Dokładnie łączymy składniki. Białka ubijamy na sztywno i delikatnie mieszamy z ciastem. Teraz ciasto dzielimy na pół. Do jednej połowy dodajemy kakao dokładnie mieszamy. W foremkach umieszczamy ciasto z kakaem i bez.
Pieczemy w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez około 15-20 minut (większe formy wymagają zwiększenia czasu pieczenia!).

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.