Zupa pieczarkowa

Po świątecznych rarytasach przyszedł czas na taki codzienny zwyklak. Zupa pieczarkowa to jedna z moich ulubionych. W domu moich rodziców jada się z makaronem. U męża z ziemniakami (wg mnie lepsza). A ja robię czasem z płatkami owsianymi i taka wersja pasuje mi najbardziej.

Składniki:

– 200 gram pieczarek

– łyżka masła

– 2 średnie marchewki

– 1 średnia pietruszka

– kostka rosołowa warzywna

– 1 łyżeczka koperku

– sól, pieprz

– 100 ml śmietany (ja używam taką do gotowania 10%)

– 2 garści płatków owsianych

 

Pieczarki należy najpierw umyć i pokroić. Ponoć obieranie ich ze skórki odbiera jedyne co pieczarki w sobie mają wartościowego. Ja skórki pozostawiam o ile są ładne. Grzyby dusimy na maśle przez około 30 minut. Zalewamy rozrobionym rosołkiem i doprowadzamy do wrzenia. Dodajemy pokrojone warzywa. Gotujemy aż warzywa zmiękną. Dodajemy płatki owsiane i gotujemy jeszcze chwilę. Na koniec dodajemy sól, pieprz i koperek. Zabielamy śmietaną i już nie doprowadzamy do wrzenia.

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.