Urodziny dla trzylatka, który uwielbia ocean

Niedługo czekają nas trzecie urodziny Smoka. Z tej okazji chciałam mu zrobić coś wyjątkowego, a że młody od dłuższego czasu uwielbia ocean i wszelkie morskie stworzenia, postanowiłam urządzić urodziny w oceanicznym stylu. Jeszcze tylko nie wiem, czy uda mi się zadanie zrealizować w 100 % ;-).

Pierwsza rzecz, która jest niezbędna na urodziny to tort. Na pierwsze urodziny Smoka zrobiłam sama tort truskawkowy. W zeszłym roku wspaniały tort upiekła nam nasza sąsiadka. Teraz znowu będę sama piekła (mam trochę czasu i nie mam koło siebie sąsiadki cukiernika). Tort na pewno będzie z masą truskawkową i czekoladowymi biszkoptami. Główną częścią tortu będą ozdoby. Zamierzam z marcepanu zrobić prawdziwy ocean. Będzie rafa koralowa, będą błazenki i na pewno rekin.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piękny tort z rybką i oceanem zrobiony przez Niezłe Ciacho.

Kolejne Niezłe Ciacho, które zachwyciło mnie ośmiorniczkami :-).

Jest też rekin, orka i płaszczka. Tort zrobiony przez Torty z fantazją. Zwróćcie uwagę na wspaniałą muszlę z perłą :-).

Nie wiem, czy uda mi się zrobić tort chociaż w połowie tak piękny, jak te, ale będę się bardzo starać ;-).

Urodziny wymagają także urodzinowej zastawy. W zeszłym roku nie pomyślałam o jednorazowych naczyniach. Oczywiście przez to ciągle biegałam i donosiłam czyste talerze, a brudne myłam. W tym roku nie chcę takich urodzin i już wcześniej pomyślałam o odpowiednich jednorazowych talerzach, kubkach i sztućcach.

45597

Czy te rekiny nie są śliczne? Takie cudowności można dostać w partybox.pl.

Do tego planuję także zorganizować jakieś jednorazowe miseczki na gorący posiłek. Niestety takich nie znalazłam z  oceanicznym motywem, więc będą zwykłe.

Już wcześniej pokazywałam Wam moje pierwsze cakepopsy, które zniknęły zanim jeszcze dobrze je położyłam na stole ;-). Na urodziny Smoka też planuję zrobić taki smakołyk dla dzieciaków. Chciałabym, aby były także dopasowane do całego wystroju.

morskie cake pops

Takie piękne morskie cakepopsy znalazłam u Pełny Talerz.

W międzyczasie obmyślam także całe menu. Na pewno będzie jakiś ciepły posiłek – tzw jednogarnkowiec. Będą także słone krakersy. Więcej nie zdradzę. Na pewno po urodzinach wrócę do tego tematu ;-). Mam tylko nadzieję, że do czasu urodzin poprawi się nam pogoda.

A jaki motyw urodzinowy dla dzieci Wam się podoba najbardziej? A raczej waszym maluchom 😉

Tedi

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, zostaw po sobie komentarz, polub lub udostępnij. Będzie mi bardzo miło :-).

facebook-icontwitter-iconinstagram-icongoogle-plus-2-icon

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.