Tołpyga z czosnkiem i koperkiem

O zaletach zdrowotnych ryb wiedzą już niemal wszyscy. Dietetycy uważają, że powinny one gościć na naszych stołach kilka razy w tygodniu.  W pełni się z nimi zgadzam i dlatego u nas ryba nie jest tylko świątecznym daniem.
Dzisiaj bardzo proste i szybkie do przyrządzenia danie z tołpygi.

Składniki:
– 2 filety z tołpygi
– 5 ząbków czosnku
– 2 łyżki koperku (suszonego lub świeżego)
– pieprz, sól
– oliwa z oliwek
– 1/4 szklanki wina białego półsłodkiego

Filety trzeba przygotować dzień wcześniej. W razie potrzeby kroimy na mniejsze kawałki i umieszczamy w misce z rozmieszaną oliwą, koperkiem, solą, pieprzem i drobno posiekanym czosnkiem. Każdy kawałek powinien być w takim „sosie” obtoczony. Pojemnik zamykamy i wstawiamy na noc do lodówki.
Po kilkunastu godzinach, po otwarciu pojemnika w kuchni rozejdzie nam się bardzo przyjemna czosnkowo-koperkowa woń.
Filety podsmażamy na tej samej oliwie z każdej strony. Następnie wszystkie kawałki lądują jeszcze raz na patelni, zalewamy winem i dusimy pod przykryciem i na małym ogniu przez ok 15 minut.
Podajemy z ziemniaczkami i świeżym koperkiem.

Smacznego!

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.