Tatra – muzeum samochodów w Kopřivnici

Jadąc na wycieczkę na Morawy z naszym dwulatkiem, chcieliśmy program dostosować do niego. Miało być dużo atrakcji dla Smoka. Nie mogło też zabraknąć wizyty w regionalnym muzeum samochodów firmy Tatra w Kopřivnici (Morawy).

Firma Tatra stała się legendą. Od 1850 produkowała samochody, ciężarówki, wozy strażackie itd. Od 1897 roku przedsiębiorstwo Tatra stało się trzecim w Europie producentem samochodów. Początkowo wytwarzano głównie bryczki konne. Firma stała się najbardziej znana z produkcji samochodów luksusowych, a po wojnie głównym celem stała się już produkcja dużych wozów ciężarowych.

Na Smoku muzeum zrobiło ogromne wrażenie. Bardzo podobały mu się zwłaszcza wozy strażackie (ostatnia miłość młodego) i ciężarówki. Do pełni szczęścia brakowało tylko koparek.

Tedi

 

 

Jeżeli podobał Ci się ten tekst, zostaw po sobie ślad w komentarzu 🙂

 

 

 

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.