Sylwester, czyli niech żyje bal!

Co roku w okolicy Świąt Bożego Narodzenia, a czasem jeszcze dużo wcześniej wszystkich ogarnia sylwestrowa gorączka. Gdzie iść? Z kim iść? Jak spędzić? Co pić? Co jeść? I z kim zostawić dzieci? Tak, wszyscy zastanawiamy się, a dylemat jest poważny, bo to przecież jedyna taka noc w życiu/w roku/w tygodniu (niepotrzebne skreślić).

To nic, że to samo było przed weselem Helenki. Przed weselem Marysi, to sobie nawet nową sukienkę kupiłaś (przecież nie można iść dwa razy w tej samej!). Przy tym były oczywiście też ostatki, ważna impreza firmowa, imieniny Józka, premiera filmu, którego tytułu już nie pamiętasz i oczywiście urodziny teściowej. Każda okazja warta jest wystrojenia się, ale Sylwester jest największą okazją ze wszystkich. To przecież Sylwester! Głowisz się, więc gdzie i jak go spędzić i co na siebie ubrać, aby ci było jak najbardziej niewygodnie.

Chcecie poznać moje propozycje na spędzenie sylwestrowej nocy?

 1. Już we wrześniu zamawiasz sobie miejsce na jakimś super ekskluzywnym balu i idziesz tam z partnerem. Wbijasz się w Zestaw 1 i całą noc wyglądasz olśniewająco i tylko w myślach (i w łazience) przeklinasz mordercze obcasy.
 2. Gdy nie masz partnera wybierasz mniej ekskluzywny bal. Taki, na którym będzie dużo singli. Idziesz tam z przyjaciółką i oczywiście wbijasz się w Zestaw 1 (aby złapać faceta musisz wyglądać pięknie). Cały wieczór bawisz się rewelacyjnie w towarzystwie przyjaciółki, lub zostawiasz ją dla nowo poznanego bruneta. Lub ona cię zostawia dla jakiegoś blondyna. Oczywiście przeklinasz obcasy i ciągle gorączkowo zastanawiasz się, dlaczego ubrałaś zwykłe bawełniane majty.
 3. Idziesz do znajomych na domówkę. Ubierasz się zwyczajnie. Wygoda przede wszystkim.
 4. Zostajesz w domu z butelką wina i rzewnymi filmami. Zakładasz Zestaw 2. Głaskasz kota.
 5. Zostajesz w domu ze swoją drugą połówką. Kładziecie dziecko spać a sami zakładacie Zestaw 2 (niby facet w śpiochach nie może?), wyciągacie gry lub jakieś dobre filmy. Butelka wina też się znajdzie a i kot może przyjdzie do was się połasić.

Osobiście w tym roku chcę Sylwestra spędzić w domu ze swoją rodziną. Planujemy nawet o północy obudzić młodego, żeby pooglądał sztuczne ognie (już się nie może doczekać). Włączymy jakieś dobre filmy i spędzimy razem czas. Tylko repertuaru jeszcze nie wybrałam ;-).

Jakie macie własne plany na tegorocznego Sylwestra?

sylwester

 1. Sukienka Morgan
 2. Torebka Aldo
 3. Sandałki Steve Madden
 4. Piżama Topshop
 5. Kapcie UGG
 6. Kubek DaWanda

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, zostaw po sobie komentarz, polub lub udostępnij 🙂

facebook-iconinstagram-icontwitter-icongoogle-plus-2-icon

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.