Świąteczne piosenki

Święta coraz bliżej. Pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza (tak, u mnie tez wieje okropnie), więc pozostaje nam czas spędzać w domu. My czasem jeszcze wyjdziemy na podwórko bo jakieś takie osłonięte od wiatru jest. A jak wiadomo w czasie deszczu dzieci się nudzą. Może i deszczu nie ma, ale też nudzić się potrafimy. W związku z czym słuchamy sobie piosenek i to nie byle jakich bo świątecznych. Wielu pewnie denerwują ciągle te same piosenki w centrach handlowych. Ja akurat je lubię pod warunkiem, że tych świątecznych nie puszczają już w listopadzie. W grudniu jak najbardziej takie melodie są na czasie.
Moja mama odkąd pamiętam w wigilijny poranek robiła uszka do barszczu i karpia słuchając kolęd. Od razu było wiadomo, że to już święta. Do wigilii trochę jeszcze zostało czasu, więc póki co bardziej komercyjnie. Mariah Carey i “All I want for Christmas “:

A naszą ulubioną świąteczną piosenką jest zdecydowanie “Pada śnieg” w wykonaniu Edyty Górniak i Krzysztofa Antkowiaka. Tu w wersji na żywo śpiewanej tylko przez Edytę Górniak.

Czekamy więc na święta i na lepszą pogodę. Oby to wietrzysko szybko sobie powiało dalej.

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.