Sierpniowe nowości i odgrzewane kotlety

Sierpień w tym roku był dziwny. Zdecydowanie zbyt dziwny. Przede wszystkim miałam w domu dwoje dzieci na okrągło. To powodowało, że miałam mało czasu na cokolwiek. Bywały dni dość ciężkie. Zdecydowanie podziwiam mamy, które dwoje maluchów mają codziennie. Ja się cieszyłam, jakbym w totka wygrała, gdy Smok poszedł we wrześniu do przedszkola :-D.

Ale mniejsza z tym. Zaczynajmy sierpniowe!

Kultura

Film

Ostatnio bardzo mało oglądam nowości. Zwyczajnie nie mam czasu śledzić, co teraz leci w kinach, co się ogląda i takie tam. Czasem jakiś tytuł mi mignie gdzieś w czeluściach internetu, ale najczęściej oglądam nieoglądnięte starocie lub te, co kiedyś oglądałam, ale już nie pamiętam.

Właśnie z tej grupy filmów jest Obcy. Chyba nie muszę tego filmu przedstawiać, bo pewnie wszyscy znają ;-). Aktualnie oglądnęliśmy już 4 części Obcego i dwie Predatora i szykujemy się do Obcy kontra predator ;-).

Seriale

Sierpień to także czas oczywiście Gry o tron. Kto też oglądał?

Książka

Tak, jak w zeszłym miesiącu kontynuowałam Dziennik Bidget Jones. Tym razem czytałam czwartą część Szalejąc za facetem. Słyszałam o niej raczej złe opinie, jednak ja chciałam sprawdzić ją sama. Według mnie była tym, czego się spodziewałam. Ot czytadło, które rozśmiesza, pozwala odpocząć od dzieci i zdecydowanie nie jest górnolotne. Jeśli szukacie czegoś takiego, to będzie to odpowiednia książka dla Was.

Internety

W sierpniu czytałam sporo o biznesie, motywacji i tego typu rzeczach. Dzięki temu natrafiłam na bardzo dobry tekst Marty Dlaczego ciągle stoisz w miejscu? Polecam Wam także tekst Jak zwiększyć produktywność w weekend. Muszę przyznać, że sporo z niego wzięłam sobie do serca, bo moje weekendy są zazwyczaj chaotyczne ;-).

Instagram

Uwielbiam Instagram za wszystkie te piękne zdjęcia. I takie piękne zdjęcia można znaleźć u Dyrdymały. Piękne zdjęcia ze wspaniałych podróży i te góry! Uwielbiam góry :-D.

Jedne z moich ulubionych profili instagramowych są profile kucharskie. Ostatnio trafiłam na Kulinarną stronę mocy i zdecydowanie zostaję tam na dłużej. Piękne zdjęcia, ciekawe potrawy. Super!

Codzienność

Sierpień był dla mnie czasem spędzanym głównie z dziećmi. Gotowanie przez to było utrudnione (ten nie lubi tego, tamten nie lubi jeszcze czegoś innego), zakupy także były szkołą przetrwania (roczniak i czterolatek w supermarkecie to niezłe wyzwanie!). Za to zaczęłam dla Was dwa nowe cykle. To znaczy jeden w jakiejś formie już się przebijał na blogu, ale zdecydowanie za rzadko i zbyt „po macoszemu”.

Nie zapomnijcie zaglądnąć do:

CZYTELNIA MALUCHA

oraz do zakładki Co z dzieckiem? 

A co u Was ciekawego się działo w sierpniu?

Inne odkrycia i odgrzewane kotlety znajdziecie TUTAJ

Olga

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, zostaw po sobie komentarz, polub lub udostępnij. Będzie mi bardzo miło :-).

facebook-icontwitter-iconinstagram-icongoogle-plus-2-icon

 

 

 

 

 

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.