Sałatka z kapusty włoskiej i gyros z kurczaka

To jedna z naszych ulubionych sałatek. Bardzo często gości na naszym stole, gdy spodziewamy się gości, lub gdy po prostu mam ochotę na coś niecodziennego. Pierwotnie robiłam ją na kapuście pekińskiej, ale tym razem obleciałam cały targ i nie znalazłam ani jednej sztuki. W związku z czym kupiłam kapustę włoską i stwierdzam, że znacznie lepiej pasuje niż pekińska.

Składniki:
– 1 główka kapusty włoskiej (raczej niewielka)
– 1 podwójna pierś z kurczaka
– 1 opakowanie przyprawy gyros
– 1 puszka kukurydzy
– 1 puszka czerwonej fasolki
– olej
– majonez (około 1 małego słoiczka)
– keczup (około 1 małego słoiczka)

Pierś z kurczaka kroimy na kostki i podsmażamy razem z przyprawą gyros. Odstawiamy do wystudzenia. Kapustę kroimy na paseczki. W dużej misce układamy w takiej kolejności: kurczaka, odcedzoną kukurydzę, keczup, połowa pokrojonej kapusty, odcedzona fasolka, majonez, druga połowa kapusty. Przykrywamy i wkładamy na noc do lodówki. Sałatka powinna tak leżeć kilka godzin, aby smakowała najlepiej.

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.