Polki mieszkające poza Polską

Ostatnio próbowałam sobie przypomnieć, kiedy tak na prawdę dołączyłam do Klubu Polki na Obczyźnie i skąd wziął się ten pomysł. Mieszkałam wtedy na Węgrzech. Prowadziłam bloga od niedawna i szukałam nowych wyzwań. Pewnie z jakiegoś innego bloga trafiłam na link do klubu. Długo nie myślałam zanim wysłałam maila.

Tak to się zaczęło. Z każdym miesiącem coraz bardziej starałam się angażować w sprawy klubu i brać udział w różnych projektach. Niestety teraz trochę brakuje mi na to czasu ze względu na pracę (chociaż nad jednym projektem nadal pracuję).

Kilka miesięcy temu padł pomysł (na prawdę nie mam pojęcia, która z dziewczyn pierwsza to wymyśliła), aby zrobić krótki filmik o Polkach żyjących poza Polską. Miałyśmy do niego zrobić sobie zdjęcia z fragmentami wymyślonego wiersza.

Według mnie filmik wyszedł świetnie.

Kto zgadnie w którym momencie można mnie zobaczyć?

A tutaj znajdziecie posty pisane w ramach projektu Klubu Polki na Obczyźnie:

1. Mój kraj idealny

2. 5 moich ulubionych miejsc na Węgrzech w Budapeszcie i w Republice Czeskiej

3. Z Turulem wokół puszty

4. Język węgierski po mojemu

Tedi

 

 

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.