Polecajka blogowa, czyli share week 2019

Share Week to już chyba tradycja w blogowym świecie. Bardzo go lubię, bo czasami udaje mi się znaleźć nowe interesujące blogi, które nigdy jakoś nie przewinęły mi się wcześniej przez facebooka (zadziwiające, jak ogromną ilość rzeczy znajdujemy używając facebooka).

Ale o co chodzi?

Dla nie wtajemniczonych wyjaśnię od razu. Share Week jest organizowany przez Andrzeja Tucholskiego każdego roku od 2012 roku! Czujecie już ile lat trwa akcja? Niesamowite! W 2012 roku nawet nie myślałam o założeniu bloga i mieszkałam wtedy w Budapeszcie. Od tego czasu wiele rzeczy się zmieniło, ale Share Week nadal jest.

Kogo polecam?

Z tym polecaniem to miałam duży problem. Ponieważ z jednej strony jest mnóstwo świetnych blogów (a tutaj tylko 3 można wybrać!). Z drugiej strony ja ostatnio bardzo mało blogowych wpisów czytam. Nie mam na to czasu i zajmuję się trochę innymi sprawami.

Jednak po dłuższym zastanowieniu się, udało mi się wybrać te, które najbardziej lubię.

Troskliwa to blog Pauliny i i Patrycji. Zacznijmy od tego, że Paulina jest doulą a Patrycja studiuje psychologię. Świetne połączenie! Na ich blogu znajdziesz dużo bardzo mądrych tekstów dotyczących wychowywania dzieci i szeroko pojętego wsparcia dla kobiet. Koniecznie zaglądnijcie!

Dzieciorkę znowu prowadzi Marta i uwielbiam jej blog, bo znajduje w nim sporo inspiracji. Zawsze, gdy zastanawiam się na przykład nad nową książką dla chłopców, zaglądam na blog i przeglądam jej wpisy o dziecięcych książkach. Nie ma możliwości, abym nie znalazła czegoś świetnego! Dodatkowo Marta również jest ambasadorką akcji #KochamZapinam. 

 

Paulinę z Yakie-Fayne miałam okazje kilka razy spotkać osobiście. Podczas jednego z blogowych wyjazdów miałyśmy także okazję mieszkać w tym samym pokoju. Nie wyspałyśmy się wtedy, bo pół nocy gadałyśmy i śmiałyśmy się jak wariatki. Paulina pisze sporo o książkach (tam szukam inspiracji ksiązkowych prezentów, albo jak sama mam ochotę coś przeczytać) ale także o jedzeniu, kosmetykach i kobiecych sprawach. Zdecydowanie polecam.

No to tyle polecajek na dzisiaj. Następne pewnie za rok ;-). A jakie są Wasze ulubione blogi?

Olga

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, zostaw po sobie komentarz, polub lub udostępnij. Będzie mi bardzo miło :-).

facebook-icontwitter-iconinstagram-icongoogle-plus-2-icon

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.