Pierogi z białym serem i brzoskwiniami

Miałam ochotę dzisiaj na pierogi z białym serem (czy jak kto woli z twarogiem), ale jakieś to wydało mi się banalne i postanowiłam pierogi troszkę wzbogacić. I wyszły z tego wzbogacania bardzo dobre pierogi.
Składniki na ciasto:
– 2 i 1/4 szklanki mąki (Ja użyłam 1 i 1/4 szklanki mąki pszennej zwykłej i 1 szklankę mąki pszennej pełnoziarnistej- znowu ta lubella!)
– szklanka ciepłej wody
– łyżka masła
– szczypta soli
Składniki na serek:
– ser biały (około 250 g)
– 1 łyżeczka skórki z cytryny
– 1 opakowanie cukru waniliowego
– cukier wedle uznania (u mnie znowu fruktoza)
– pół kubeczka śmietany (węgierski tejföl jest według mnie niezastąpiony)
Plus 2 duże połówki brzoskwini.
Z takiej ilości ciasta wychodzi około 25-30 pierogów.
Najpierw w wodzie rozpuszczamy masło. Lepiej jest jak woda jest gorąca. Masło się szybciej rozpuści a można przecież chwilkę poczekać przed wyrobieniem ciasta. Teraz łączymy wszystkie składniki ciasta. Najlepiej początkowo używać do tego zwykłej łyżki. Dzięki temu będziemy mieli mniej piprujstwa na rękach.
Składniki do serka łączymy w osobnej miseczce. Brzoskwinie kroimy na kosteczki.
Gotowe ciasto rozwałkowujemy i wycinamy szklanką kółka. Na jeden pierożek wchodzi łyżeczka serka i kawałek brzoskwini (czasami dwa).
Pierogi wrzucamy na gotującą się wodę i gotujemy chwilkę po wypłynięciu ich na powierzchnię.

 

 

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.