Orkiszowe muffiny z bananami

Orkiszowe muffiny to mój ostatni pomysł na deser dla wszystkich (w tym naszego małego synka). Nasz maluch zajadał aż mu się uszy trzęsły. A żeby i on mógł skosztować trochę słodyczy, zamieniłam cukier na fruktozę (w sumie to już nie pamiętam, kiedy ostatnio używałam zwykłego cukru) a zwykłą mąkę na orkiszową. 

Składniki:

– 1 jajko
– 25 gram masła
– 50 ml mleka
– 75 gram śmietany
– 1/2 dużego banana
– 3/4 szklanka mąki orkiszowej
– 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
– 1/2 szklanki cukru (fruktozy)

Jajko roztrzepujemy z mlekiem i śmietaną. dodajemy mąkę, cukier i proszek do pieczenia. Banana dokładnie rozgniatamy widelcem (lub blendujemy) i dodajemy do ciasta. Delikatnie mieszamy i wkładamy do foremek na muffiny. Pieczemy w temperaturze 180 stopni przez około 20 minut.

Smacznego!

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.