Najlepsza torba dla mamy malucha

Znaleźć idealną torbę jest trudniej, niż znaleźć idealną torebkę. Dobra torba jest szczególnie pożądana, gdy stajesz się mamą i twoje oczekiwania są coraz bardziej wygórowane.

Gdy synek miał się urodzić, zaczęłam zastanawiać się nad torbą, w którą pomieszczę wszystkie niezbędne akcesoria dla malucha. Spacery miały być częste a zawsze trzeba mieć przy sobie niezły stosik rzeczy. Początkowo używałam torby od wózka Espiro Modena. Jednak nie dało się jej nosić poza wózkiem (ma tylko uchwyty umożliwiające przyczepienie jej do wózka). Poza tym nie jest zbyt praktyczna, ponieważ posiada tylko jedną dużą kieszeń (bałagan w niej miałam straszny).

Potem przyszła kolej na torbę z Biedronki. Było trochę lepiej, bo miała dwie kieszenie, ale ani super ładna nie była (w końcu to Biedronka), ani zbyt wytrzymała. Kolejną zakupiłam od Chipolino i tak samo podszewka zaczęła się pruć. Generalnie torba przestała być zdatna do użytku.

Gdy niedawno byłam w Budapeszcie, postanowiłam wreszcie wstąpić do sklepu, obok którego przechodziłam z dobre 4 lata i zawsze miałam ochotę na wszystko z wystawy. Sklepik jest niewielki i mieści się koło Astorii. Ma w swojej ofercie głównie torby, torebki, portfele i ubrania w bardzo ciekawym stylu. I tak wlazłam tam z mocnym postanowieniem kupienia czegoś a raczej kupienia torebki. Prawie godzinę tam siedziałam, bo nie mogłam się zdecydować. Już prawie kupiłam od razu dwie torebki, ale zwizualizowałam sobie minę M. Odpuściłam. Poszłam na obiad, aby sprawę przemyśleć. Postanowiłam wybrać tylko jedną i padło na praktyczną torbę. Miała mieć długi pasek i być pojemną, co bym na spacery ze Smokiem mogła ją brać. Torba okazała się idealna, bo pomieścić może sporo. Ma kilka dodatkowych kieszonek a jej sztywność powoduje, że nie robi mi się w niej bałagan (czysto teoretycznie!). Dodatkową i chyba najlepszą zaletą jest (chyba mi nie uwierzycie!) mała kieszonka w środku, która ma idealne rozmiary na pomieszczenie trzech pampersów! Jakby była szyta specjalnie w tym celu. A ja już chciałam szyć sobie specjalną kieszonkę na pampersy, bo niezmiernie mnie denerwowało, gdy walały się po torbie luzem.

I tylko jeden jest problem. Nadal jestem straszną bałaganiarą i po każdym tygodniu używania torby muszę z niej wyciągać wrzucone paragony, drobniaki, jakieś chusteczki, czy woreczki z pieczywa (te akurat czasem się przydają na zużytą pieluchę). Ale torba i tak jest świetna i już zastanawiam się jak przemycić do domu kolejną torebkę z tego sklepu, tak aby M się nie zorientował?

Tedi

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.

3 myśli na temat “Najlepsza torba dla mamy malucha

 • Listopad 29, 2014 o 2:35 pm
  Permalink

  To prawda, o dobrą torbę nie jest łatwo. Obecnie używam takiej typowej od wózka marki Britax. Moja z kolei ma b. dużo kieszeni i w efekcie często nie pamiętam co gdzie schowałam. W każdym razie mieści cały ekwipunek mojej córeczki i jeszcze sporo miejsca zostaje. Ale nadaje się tylko do noszenia jej przy wózku, bo urodą niestety nie grzeszy.

  Odpowiedz
  • Listopad 29, 2014 o 2:40 pm
   Permalink

   Ta którą kupiłam jest świetna, ale niestety jakbym miała tam jeszcze wsadzić butelkę na mleko i termos to już by mi się to nie zmieściło. Może czas zacząć projektować ładne torby dla mamy?

   Odpowiedz
   • Listopad 29, 2014 o 2:41 pm
    Permalink

    Ja z moją dwumiesięczną córeczką wychodzę na razie tylko na krótkie spacery i do przychodni, może z czasem i mnie zabraknie miejsca. Ładne torby dla mam – jest nisza na rynku!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *