Muzyka, taniec i świetna zabawa, czyli Fisher Price i Shakira

Wszyscy znamy Fisher Price za ich praktycznie niezniszczalne zabawki. Każde dziecko je lubi a każdy rodzic oddycha z ulgą słysząc miłe dla ucha melodyjki. Smokuś ma kilka innych zabawek z muzyczkami, ale ja wiecznie je wyłączam. Drażnią mój gust muzyczny już po pierwszych sekundach. Zabawki z Fisher Price mogą grać cały dzień i nigdy mnie nie denerwują. W wersji węgierskiej także a dodatkowo ja się mogę nauczyć nowych słówek (same zalety!).

Teraz do marki Fisher Price dołączyła jedna z moich ulubionych piosenkarek – Shakira. Muszę przyznać, że słucham ją od dobrych dziesięciu lat i chyba nigdy mi się nie znudzi. Jej muzyka jest mi dodatkowo bliska, ponieważ słuchałam jej, gdy byłam w ciąży. Ba! Ja tańczyłam do tych piosenek. Jeszcze przed ciążą ćwiczyłam taniec brzucha. Oglądałam filmiki w internecie i powtarzałam ruchy. Po pewnym czasie zauważyłam, że taniec brzucha świetnie pomaga mi się zrelaksować podczas comiesięcznych dolegliwości bólowych. Nie miałam więc wątpliwości, aby ćwiczyć go także, gdy od piątego miesiąca ciąży doświadczałam nieprzyjemnych skurczy. Wszystko oczywiście pod kontrolą lekarza i z wyczuciem. Nie wszystko da się zrobić podczas ciąży i nie wszystko jest bezpieczne. Jednak delikatne i rytmiczne ruchy biodrami pomagają się zrelaksować. A przy czym najlepiej ćwiczyć taniec brzucha? Właśnie przy rytmach Shakiry! Tak druga połowa ciąży minęła mi z jej muzyką i do dzisiaj Smokuś szybciej się uspokaja przy „La tortura”.

Ale wracając do Fisher Price. Bardzo ucieszyłam się, gdy dostałam informacje o nowej linii zabawek „First Step Collection”. Są to zabawki i akcesoria dla niemowląt zaprojektowane przez Fisher Price wspólnie z Shakirą. Są przyjemne dla oka i ciekawe dla dziecka. Myślę, że niejeden maluch się nimi zachwyci. Dodatkowo całe wynagrodzenie Shakiry zostanie przekazane do The Barefoot Foundation (fundacji Shakiry zapewniającej wyżywienie oraz edukację dzieciom oraz wsparcie środowiskowe ich rodzicom).

W Polsce zabawki z linii „First Step Collection” będą dostępne już na początku 2015 roku. Sami zobaczcie, że jest na co czekać!

Tedi

Zdjęcia pochodzą od Fisher Price.

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.