Muffiny z truskawkami i białą czekoladą

Mój sezon na truskawki został rozpoczęty. Zawsze o tej porze roku już nie mogę się doczekać lokalnych truskawek. Z pomocą przychodzą mi Hiszpania i Grecja, z których to krajów są o tej porze całkiem niezłe owoce. Dzisiaj truskawki będą w muffinach razem z białą czekoladą.

Składniki:
– 1 jajko
– 25 gram masła
– 50 ml mleka
– 75 gram śmietany
– 2 duże truskawki
– 1/2 białej czekolady
– 2 łyżki kakao
– 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
– 1/2 szklanki cukru (fruktoza)
– 3/4 szklanki mąki pszennej

Jajko roztrzepujemy razem z mlekiem i śmietaną (nie ma potrzeby używać miksera). Dodajemy roztopione i przestudzone masło. Dodajemy mąkę, cukier, kakao i proszek do pieczenia. Dokładnie mieszamy. Na koniec dodajemy pokrojone w kostkę truskawki i czekoladę. Delikatnie mieszamy a następnie ciasto układamy w foremkach do pieczenia. Pieczemy przez około 20 minut w temperaturze 180 stopni.

Smacznego!
Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.