Mój pierwszy atlas świata i Klub małych podróżników, wyd. Olesiejuk

Czy Wasze dzieci także lubią podróże? Moje uwielbia. A co zrobić, gdy jesteście chorzy lub pogoda beznadziejna i nie da się wyruszyć na wycieczkę? Z pomocą wtedy przychodzą nam Mój pierwszy atlas świata i Klub małych podróżników wydawnictwa Olesiejuk.

Mój pierwszy atlas świata

Bardzo lubię oglądać mapy i sama do nich często zaglądam. Jednak moje atlasy nie są takie kolorowe i pełne rysunków jak te, dla dzieci. Jakiś czas temu trafiłam w księgarni na idealny atlas dla Smoka i niewiele się zastanawiając, kupiłam go. Tak zaczęła się nasza podróż do odległych krain.

Smok bardzo lubi oglądać atlas, wyszukiwać zwierzęta i ciekawe budowle lub wyspy. Często opowiadamy sobie o innych krajach. Pokazuję mu, gdzie się urodził i gdzie w zeszłym roku poleciał z tatą na wakacje. Pokazuję mu gdzie mieszkają jego kuzynki i kuzynowie. Opowiadam o zwierzętach i charakterystycznych budowlach.

Smoka zwłaszcza interesują oceany i morskie stworzenia, dlatego często oglądamy głównie morza.

Taki atlas jest idealną książką dla małego dziecka, które jest ciekawe świata. Jest to idealna okazja do nauki nowych zwierząt, nowych krain i świetny sposób na opowieści o innych kulturach.

Klub małych podróżników

Ta książka jest połączeniem atlasu i ciekawych zadań dla malucha. Idealna pozycja dla przedszkolaka. Znajdziemy tutaj plansze z mapami, takimi jak w Moim pierwszym atlasie świata, oraz plansze z zadaniami. Jest tu miejsce na rysowanie, kolorowanie oraz naklejanie naklejek. Są także ulubione przez Smoka labirynty.

Według mnie to takie dopełnienie Mojego pierwszego atlasu świata. Najpierw oglądamy dokładnie atlas a potem robimy zadania z Klubu małych podróżników. Dzięki temu przez zabawę dziecko utrwala nowe wiadomości.

Niedługo będziemy zmieniać pokoik dziecięcy, aby przystosować go do dwóch dzieci i wtedy chciałabym, aby na ścianie zalazła się jakaś ładna mapa świata. Mapy świata z wydawnictwa Olesiejuk są bardzo ładne i co najważniejsze interesujące dla dzieci.

Czy też lubicie oglądać mapy i w ten sposób zwiedzać świat?

Olga

Jeśli macie ochotę sprawdzić, jakie inne ciekawe książki polecamy, zapraszam do Czytelni Malucha.

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, zostaw po sobie komentarz, polub lub udostępnij. Będzie mi bardzo miło :-).

facebook-icontwitter-iconinstagram-icongoogle-plus-2-icon

 

 

 

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.