Mikołajkowo – świąteczna lista prezentów

Powoli zbliża się czas mikołajek i świąt. W sumie to wcale nie powoli, bo przecież dopiero co zaszłam w drugą ciążę, a tu już Młodszy jest na świecie prawie dwa miesiące… Co ja piszę? Przecież ledwo wczoraj Smok się urodził a już ma 3,5 roku! Jak widać czas pędzi nieubłaganie i kolejne święta przed nami. Ja już się powoli zastanawiam, co podarować bliskim z tej okazji. Ale jeśli chodzi o mnie to mam kilka marzeń do spełnienia. Oprócz oczywiście przespanej nocy 😉

Etui na telefon

Moje stare etui już pomału zaczyna nie wyglądać jak etui. Chodzę od kilku miesięcy i szukam czegoś ciekawego i znaleźć nie mogę. Może to z tego powodu, że mój telefon do najnowszych modeli nie należy. Cóż, może akurat jakiś Mikołaj postanowi mi sprawić taki prezent.

Obiektyw

To jest jeden z prezentów, o którym marzę od dawna. Sama zastanawiałam się, jaki obiektyw bym chciała i waham się między dwoma modelami: M.ZUIKO DIGITAL 45mm 1:1.8 i M.ZUIKO DIGITAL ED 75‑300mm 1:4.8‑6.7 II. Właściwie to przydałyby mi się obydwa. Tylko gdzie znaleźć Mikołaja milionera? 

Torba do aparatu

Podobnie jak z etiu do telefonu, moja torba zaniemogła i desperacko potrzebuję nowej. Jeszcze jakby była w jakimś ciekawym wzorze to bym już w ogóle skakała ze szczęścia, ale na razie wystarczyłaby mi po prostu zwykła, funkcjonalna torba.

Kawiarka

Wstyd się przyznać, ale moją kawiarkę trochę spaliłam. To znaczy, nie tak doszczętnie, ale podgrzała się na tyle, że plastikowy uchwyt stopił się i odpadł. Przydałaby mi się nowa kawiarka, bo z tą starą ciężko się funkcjonuje, a jak wiadomo kawę uwielbiam. Mam tylko jedno zastrzeżenie: nie może być z aluminium (cóż to w ogóle za pomysł, aby kawiarkę zrobić z aluminium???).

Serwis do kawy/herbaty

Zazwyczaj kupuję ceramikę użytkową. Potrzebne mi miseczki, to biorę te najzwyklejsze. Kubki akurat ostatnio dobrałam, aby były z tej samej serii. Ale i tak chciałabym bardzo mieć serwis do kawy lub herbaty. Nie wiem w sumie po co, skoro jakoś często gości nie mamy, ale odnoszę wrażenie, że taki serwis powinien być w każdym domu. Oczywiście nie może on być byle jaki. uwielbiam ceramikę z Bolesławca, więc właśnie taki serwis chciałabym mieć.

Torba do wózka

Od jakiegoś czasu potrzebuję torby na rzeczy dla maleństwa> Nie może być ona taką klasyczną torbą do wózka, ale musi także wyglądać odpowiednio, aby używać jej bez wózka. Moja stara torba niestety nie jest już najładniejsza a do tego nie spełnia moich podstawowych oczekiwań: nie posiada dużej ilości kieszonek.

Podstawka pod notebook

Lubię pracować na kanapie. Wygodnie mi tak. Pewnie to dlatego, że nie mam w mieszkaniu porządnego biurka z fotelem. Niestety komputer nie powinno trzymać się na kolanach i dlatego potrzebuję podkładkę.

Chociaż chyba najbardziej przydałyby mi się jakieś wakacje, ale te na razie nie są możliwe ze względu na małego człowieka, który nie może się ze mną rozstać (a dokładnie z pewną częścią mojego ciała, która mu zapewnia pożywienie). W ten sposób o wakacje będę prosić w przyszłym roku ;-).

Co chcielibyście dostać na święta w tym roku?

  1. Serwis
  2. Podkładka
  3. Kawiarka
  4. Torba na aparat
  5. Etui na telefon
  6. Obiektyw
  7. Torba do wózka

Tedi

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, zostaw po sobie komentarz, polub lub udostępnij. Będzie mi bardzo miło :-).

facebook-icontwitter-iconinstagram-icongoogle-plus-2-icon

 

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.