Kakaowe sezamki

Może i od kiedy jestem mamą nie mam czasu na wiele rzeczy, ale na zrobienie ciasteczek zawsze wygospodaruję parę minut. Mimo to stwierdzam, że pieczenie ciastek, gdy na polu prawie 40 stopni, nie jest dobrym pomysłem. Z następnymi poczekam na bardziej odpowiednią pogodę :-).

Składniki:

– 100 g masła
– 1,5 szklanki mąki
– 1 jajko
– 0,5 szklanki sezamu
– 0,5 szklanki cukru (u mnie fruktoza)
– 1 łyżeczka proszku do pieczenia
– 2 łyżki kakao
– opakowanie cukru waniliowego

Masło ucieramy z cukrem i cukrem waniliowym. Dodajemy jajko łączymy do uzyskania jednolitej masy. Następnie dodajemy proszek do pieczenia, mąkę, kakao i sezam. Ciasto odkładamy do lodówki na godzinę. Formujemy niewielkie kulki, układamy na papierze do pieczenia a następnie rozgniatamy widelcem aby powstały okrągłe ciasteczka. Pieczemy w temperaturze ok 180 stopni przez 15-20 minut. Jedna porcja wystarcza na zrobienie ok 36 niewielkich ciasteczek.

Smacznego!

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.