Jak zaskoczyć babcie i dziadka w ich święto?

Gdy Smok był mały, czekałam aż pójdzie do przedszkola, aby wreszcie świętować dzień babci i dziadka. Oczywiście, że przesadzam. Jakoś specjalnie tego dnia nie świętujemy (czy raczej tych dni), ale od kiedy pojawili się chłopcy, zawsze pamiętam o telefonie do jednych i drugich dziadków i o jakimś ciekawym prezencie. Zazwyczaj były to ramki z odciśniętymi łapkami młodego delikwenta…

Zazwyczaj.

Szybko stwierdziłam, że nie możemy każdego roku przynosić babciom i dziadkom odbitych łapek, bo zaraz w tych łapkach utoną. Przerzuciłam się w związku z tym na fotoksiążki i to także był dobry pomysł, ale już mi się znudził. Trzeba przyznać, że szybko się nudzę ;-). Fotoksiążek babcia i dziadkowie mają już sporo. Teraz czekam aż uzbiera się odpowiednia ilość zdjęć na następne. Nie to, że mało robię zdjęć, ale mało jest okazji do faktycznie świątecznych zdjęć. Takich, co przekazują coś więcej, niż kolejną podobiznę dziecka.

W tym roku postanowiłam podarować dziadkom chłopców coś wyjątkowego, co również będzie wyjątkowym prezentem dla chłopców.

Prezent idealny?

Stąd padło na książki „Opowiedz mi babciu”, „Opowiedz mi dziadku” i grę „Babciu, dziadku jak to wtedy było?”. Bo ja generalnie lubię prezenty z pomysłem. A tu pomysł jest i ta całkiem ciekawy. Przeczytajcie dalej.

Książki „Opowiedz mi babciu”, „Opowiedz mi dziadku”

To tak naprawdę albumy, do których babcia i dziadek mogą zapisać swoje wspomnienia, wkleić zdjęcia, opisać wszystko, co pamiętają ze swojego życia. Ba! Jak chcą, mogą tam nawet coś narysować :-). Taki album będzie także niezastąpioną pamiątką dla wnuków. W końcu z niej wyczytają całą historię babci czy dziadka. Mam także nadzieję, że będą ją czytać przynajmniej na razie wspólnie, a ja w tym czasie napiję się kawy ;-).

Gra „Babciu, dziadku jak to wtedy było?”

To z kolei szansa na wspólne opowiadania na  żywo. Mnie się zawsze wydawało, że babcia i dziadek mają sporo wspomnień i sporo do opowiadania, ale nie bardzo wiedzą jak i kiedy zacząć. Taka gra daje pretekst do przypomnienia sobie tego, co już było. Ale żeby nie było, że tylko dziadkowie mogą opowiadać! Opowiadać mogą przecież wszyscy, również dzieci. W końcu one też już mają swoje wspomnienia.

Gra jest niezwykle pięknie wykonana. Bardzo podobają mi się karty z obrazkami retro. Można sobie sporo dzięki nim ułożyć opowieści w głowie i przekazać je najbliższym.

Już się nie mogę doczekać końca stycznia. Chłopcy będą mieć przedstawienie w przedszkolu z okazji dnia babci i dziadka. Zawsze się ciesze na ten dzień, bo i Smok jest podekscytowany i bardzo się cieszy, że dziadkowie i babcie przyjdą do niego do przedszkola. W tym roku Młodszy jeszcze nie będzie brał udziału w przedstawieniu. Za to za rok, babcie i dziadowie będą mieli podwójną uroczystość.

Macie jakieś ciekawe pomysły na prezenty dla babci i dziadków? Koniecznie dajcie znać!

Olga

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, zostaw po sobie komentarz, polub lub udostępnij. Będzie mi bardzo miło :-).

facebook-icontwitter-iconinstagram-icongoogle-plus-2-icon

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.