Jak chuściocha przekonać do wózka – Amelis Muki

Młodszy jeszcze nie ma 3 miesięcy, a już pokazuje różki. W ogóle, gdy sobie przypomnę Smoka w tym wieku, to nie mogę wyjść z podziwu, że potrafiłam wtedy narzekać na zmęczenie. Smok był idealnym niemowlęciem. Spał ładnie. Bawił się sam. Dużo leżał. Mało płakał. No i jak płakał to płakał a nie wrzeszczał na pół kamienicy. A Młodszy?

Młodszy jest bardzo charakterny. Przede wszystkim w dzień nie chce spać. Czasem się zdrzemnie, ale tylko na mnie. Łóżeczko stoi nieużywane, bo nasz mały książę spać sam nie chce. Nasz wózek stoi nieużywany, bo maluch nie chce w nim jeździć. Generalnie maluch swoje niemowlęctwo spędza na rękach lub w chuście. Wózka przestałam już w ogóle brać na spacery, bo mijało się to z celem. I tak musiałam nieść Młodszego, a do tego pchać wózek. Muszę przyznać, że Młodszy już sporo waży, a możliwość pójścia na spacer z wózkiem jest przydatna (chociażby dlatego, abym mogła wózek przekazać M a sama wtedy poszalałabym ze Smokiem). Ale nic z tego. Wózek okazał się być nielubiany, a Młodszy był nieugięty. I tu jakimś dziwnym sposobem, spodobał mu się wózek Amelis Muki, który właśnie testujemy (w pięknej wersji Meteo). Nie wiem o co mu chodzi. Może dlatego, że ta gondola jest trochę mniejsza i przez to bardziej przytulna? A może amortyzacja inna i bardziej mu odpowiada? Tak czy inaczej, Młodszy ze spacerów w nowym wózku był bardzo zadowolony. Pospał, a ja w spokoju mogłam zrobić kilka zdjęć. Nawet udało mi się wypić kawę w ciszy i bez dziecka na rękach, co nie zdarza się często.

muki4

Wózek Amelis Muki jest nowym wózkiem producenta X-landera (a wszyscy wiemy, że to producent znany i lubiany). Składa się on (wózek, nie producent) z gondoli i spacerówki. Do wózka dołączona jest także bardzo ładna i przestronna torba. Torba do wózka to w ogóle jakaś moja zmora. Miałam już 3 różne i żadna z nich nie była odpowiednio dobra. Torba do wózka Amelis Muki jest naprawdę świetna. Ma dużo przegródek i pomieści sporo sprzętu okołodzieciowego (nawet wielki traktor mojego Smoka). Do tego wygląda na tyle ładnie, że z powodzeniem można ją nosić bez wózka.

muki2

Wózek ma dobrej jakości pompowane koła oraz regulowany poziom amortyzacji, co przydaje się na wertepach (sprawdzone!). Przednie koła są oczywiście skrętne z możliwością zablokowania ich. Gondola jest bardzo wygodna, a spacerówka obszerna. Pod spodem znajduje się kosz na zakupy, w którym także można sporo zmieścić. Rączka wózka jest regulowana, co przydaje się zwłaszcza, gdy się ma wysokiego męża. Dla mnie rewelacyjny jest system zapinania górnego pokrowca na gondolę. Jak porównam go z moim starym wózkiem, to w ogóle mój stary wózek powinien się schować. Znacznie prościej się go zakłada w Amelis Muki i do tego wygląda bardzo efektownie, bo jest cały we chmurki.

Za co lubię wózek Amelis Muki:

  • wygodna i łatwa do umieszczenia w stelażu gondola
  • pojemna torba
  • lekkość prowadzenia
  • wygoda na wertepach, dobra amortyzacja
  • dodatki
  • regulowana rączka

Jak każda kobieta lubię także dodatki. Wózek Amelis Muki ma ich dość sporo: torbę z przewijakiem, folię przeciwdeszczową do gondoli, blendę przeciwsłoneczną do gondoli (jak dla mnie rewelacja!), pokrowiec na nóżki do spacerówki, barierkę do spacerówki, osłonki na pasy i wkładkę do spacerówki. Jest tego dość sporo. a wszystko w bardzo dobrej jakości.

muki3

Jak wiadomo dla wielu mam ważna jest także waga wózka. Czasem się tak zdarza, że wózek trzeba podnieść. Doskonale pamiętam ten problem z czasów, gdy mieszkaliśmy w Budapeszcie. To miasto w ogóle nie nadawało się do wózków i nasz stary pojazd musiałam się nieźle nadźwigać, a niestety wózek ten był ciężki i bardzo nieporęczny (taki czołg wśród wózków). Wózek Amelis Muki nie jest dużo lżejszy, ale i tak łatwiej go podnieść. Chyba to kwestia jego kształtów, ale wydaje się być lżejszy, mimo że tak naprawdę jest lżejszy tylko maksymalnie o pół kilograma.

Informacje o wadze:

  • waga stelaża: 9,3 kg
  • waga gondoli: 4,7 kg
  • waga części spacerowej: 4,3 kg

Zauważyłam także, że gondola posiada niesamowicie łatwy system wpinania i wypinania jej ze stelaża. To także jest bardzo pożądana cecha, ponieważ przy tym wózku wystarczyły mi tylko dwie ręce do ściągnięcia gondoli ze stelaża a nie dwie ręce i zęby (lepiej nie pytajcie…).

Spacerówka jest także prosta w obsłudze. Można ją ustawiać przodem i tyłem do kierunku jazdy. Jest wygodna i dość spora, chociaż ciężko mi było to sprawdzić, ponieważ nie mam dziecka w odpowiednim wieku. Za to Smok wypróbował jeżdżenie wózkiem zarówno spacerowym, jak i gondolą. Bardzo mu się to testowanie spodobało i stwierdził, że wózek jest lekki jak chmurka, bo przecież jest zrobiony z chmurek ;-).

muki5

Generalnie wózek Amelis Muki bardzo mi się podoba i bez problemów mogłabym go polecić każdemu, kto potrzebuje wózka dziecięcego. Z wózków, które miałam okazję używać przez te ostatnie lata ten zdecydowanie jest najlepszy. W zasadzie nie znalazłam w nim żadnej wady. No, może tylko to, że uchwyt od zamka przy torbie mógłby być większy, aby wygodniej go rozpinać w rękawiczkach ;-).

muki6

Tedi

Jeśli spodobał Ci się ten tekst, zostaw po sobie komentarz, polub lub udostępnij. Będzie mi bardzo miło :-).

facebook-icontwitter-iconinstagram-icongoogle-plus-2-icon

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.