Imbirki

 


Dalszy ciąg ciasteczek świątecznych. Imbir uwielbiam i obok cynamonu to moja ulubiona świąteczna przyprawa. 
Przepis na imbirki oczywiście pochodzi z książki „Cieszyńskie ciasteczka” Krystyny Folwarczny, Emilii Kłapsia i Doroty Mendrek (więcej TUTAJ). 


Składniki:

– 3 jajka
– 300 gram cukru
– 300 gram mąki
– 20 gram imbiru w proszku
– 1 cukier waniliowy
 
Jajka ucieramy z cukrem na białą masę. Dodajemy imbir i cukier waniliowy nadal mieszając. Na koniec wsypujemy mąkę i zagniatamy ciasto. Wałkujemy na 1 cm grubości i wycinamy małe kółeczka (na przykład kieliszkiem). Zostawiamy do wysuszenia na około 12 godzin. Można ciasto zrobić rano i zostawić do wysuszenia do wieczora. Po wyschnięciu pieczemy kilkanaście minut na złocisty kolor w temperaturze 180 stopni. Ciasteczka potrzebują potem parę dni aby zmiękły. Są pyszne i zdecydowanie świąteczne!
 

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.