Grahamowe pogacze

Wczoraj były walentynki a my z tej okazji mieliśmy gości. To znaczy nie była to wizyta z okazji walentynek, ale akurat tak terminowo się zgrało. W związku z tym upiekłam grahamowe pogacze.

Składniki:

– 2 szklanki mąki grahamowej

– 1 jajko

– 50 gram masła

– 100 ml mleka

– 1/2 opakowania suchych drożdży

– 1/2 łyżeczki czerwonej suszonej papryki

– 1/2 łyżeczki mielonego kminku

– 1 łyżeczka natki z pietruszki

– 1 łyżeczka majeranku

– pieprz i sól według uznania

Drożdże rozpuszczamy w letnim mleku i odstawiamy w ciepłe miejsce na kilkanaście minut. Po tym czasie mieszamy w misce mąkę, jajko, mleko z drożdżami i przyprawy. Dodajemy rozpuszczone i wystudzone masło i dokładnie zagniatamy ciasto. Odstawiamy w ciepłe miejsce na 1 godzinę. Następnie forujemy niewielkie pogacze i układamy je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Pozostawiamy je na około 30 minut w ciepłym miejscu. Teraz pieczemy je w temperaturze 180 stopni przez około 25 minut.

Smacznego!

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.