Dwukolorowe muffiny z kiwi

Długą miałam przerwę od gotowania i pieczenia. Nie to, że nie gotowałam w ogóle. Szłam po prostu po najmniejszej linii oporu. W domu panowała infekcja i nie miałam siły stać przy garach. Za to dzisiaj wracam do Was z przepisem na proste, ale efektowne i bardzo smaczne muffiny z kiwi.

Składniki:
– 1 jogurt naturalny (150 gram)
– 1,5 szklanki mąki
– 3/4 szklanki cukru (na przykład fruktozy)
– 2 jajka
– 1/3 szklanki oleju
– 1 łyżeczka proszku do pieczenia
– odrobina aromatu waniliowego
Dodatkowo:
– 2 łyżki kakao
– 4 kiw

i

Jajka roztrzepujemy. Dodajemy jogurt naturalny i olej i dokładnie mieszamy. Teraz dodajemy mąkę, cukier, proszek do pieczenia i aromat waniliowy. Dokładnie mieszamy. Ciasto dzielimy na dwie części i do jednej dodajemy kakao. Kiwi obieramy ze skórki i kroimy na niewielkie kawałki. W foremkach na muffiny układamy najpierw jasne ciasto, następnie kiwi a na koniec ciemne ciasto. Pieczemy przez około 20 minut w temperaturze 180 stopni.

Smacznego!

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.