Drożdżowe bułeczki z jabłkiem

Gdy byłam młoda…znaczy się, młodsza! Tak, gdy byłam młodsza, moja siostra robiła takie drożdżowe bułeczki z jabłkiem w środku. Bardzo mi one smakowały, więc postanowiłam sama takie upiec. Aby było po mojemu, nie wzięłam od niej przepisu i do tego zrobiłam wersję mini.

Składniki (na około 40 sztuk):
– 1 szklanka mleka
– 1 opakowanie drożdży suchych
– 4 łyżki cukru brązowego
– szczypta soli
– 2,5 szklanki mąki pszennej zwykłej
– 2 jajka
– 4 średnie jabłka
– 3 łyżki cynamonu
+ 1 jajko do posmarowania po wierzchu

Drożdże rozpuszczamy w letnim mleku i odstawiamy w ciepłe miejsce na kilka minut. Zagniatamy ciasto z mąki, mleka z drożdżami, jajek, cukru i soli. Ciasto ma być gładkie i nie może lepić się do rąk. Odstawiamy w ciepłe miejsce na 1 godzinę.
Jabłka obieramy i kroimy na mniejsze kawałki. Ja kroiłam na ćwiartki a potem każdą ćwiartkę na 4 części. Każdy kawałek obsypujemy obficie cynamonem. Ja włożyłam do miski z wieczkiem kawałki jabłka i cynamon i delikatnie wytrzepałam.
Ciasto wałkujemy na cienko (około 0,5 cm) i wycinamy niewielkie kwadraciki (około 5×5 cm). Na każdy kwadracik dajemy kawałek jabłka i składamy wszystkie rogi do siebie. Bułeczki smarujemy po wierzchu roztrzepanym jajkiem.
Pieczemy 20 minut w temperaturze 180 stopni.

Smacznego!

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.