Czekoladki z nadzieniem marcepanowo-migdałowym

Z pomysłem zrobienia własnych czekoladek chodziłam już jakiś czas. Wydawało mi się, że jest to na tyle skomplikowane, że nie można brać się za to zbyt pochopnie. Nic bardziej błędnego. Własne czekoladki robi się bardzo prosto.

Składniki (na około 15 czekoladek):
– 75 gram czekolady mlecznej
nadzienie:
– 25 gram masła
– 2 łyżki migdałów
– 20 gram marcepanu
– łyżeczka likieru

Czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Następnie pędzelkiem nanosimy warstwę czekolady na foremki.  Formę wkładamy do lodówki aż czekolada zastygnie. Masło, migdały i marcepan blendujemy bardzo dokładnie na jednolitą masę. Dobrze jest migdały zblendować najpierw i dodać do nich potem masło i marcepan. Na koniec dodajemy likier i dokładnie mieszamy. Masę marcepanowo-migdałową układamy w foremkach z czekoladą. Teraz pokrywamy czekoladki warstwą czekolady, która będzie spodem (prawdopodobnie czekoladę trzeba będzie jeszcze raz podgrzać w kąpieli wodnej). Wstawiamy do lodówki aż czekolada zastygnie.

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.