Czekoladki z nadzieniem kawowo-marcepanowym

 
Dzisiaj będzie bardzo niedietetycznie. Kupiłam ostatnio w drogerii DM świetną czekoladę i postanowiłam zrobić z niej czekoladki. Dokładnie była to czekolada Alnatura 60 % kakao. 

Dlaczego akurat ta czekolada jest taka dobra? Słodzona jest cukrem trzcinowym, więc nie zawiera syropu glukozowo-fruktozowego. Zawiera tłuszcz kakaowy, co jest kolejnym plusem. Na dodatek nie dodano do niej lecytyny sojowej i tym podobnych dodatków. Skład prosty: masa kakaowa, cukier trzcinowy i tłuszcz kakaowy. Do tego smakuje wyśmienicie 🙂
Składniki:
– 70 gram czekolady (najlepiej gorzkiej)
– 3 łyżki bardzo mocnej kawy (jak ją robię, opis poniżej)
– 50 gram marcepanu
– 2 łyżki masła
Kawę zaparzam w kawiarce (jest znacznie lepsza niż rozpuszczalna). Mam niewielką kawiarkę. Wlewam do niej połowę pojemności wody i sypię maksymalną ilość kawy. Zaparzam i biorę z tego te 3 łyżki. Blenduję ją razem z marcepanem i masłem na jednolitą masę.
Czekoladę topię w kąpieli wodnej. Foremki do czekoladek smaruję odpowiednio grubą warstwą czekolady. Jeżeli jest taka potrzeba czynność powtarzam dwa razy. Odkładam do lodówki do zastygnięcia. Wypełniamy teraz czekoladki masą. Może nam w tym pomóc tuba do wyciskania kremów. Spód czekoladki smarujemy czekoladą. Znowu wkładamy do lodówki a po zastygnięciu cieszymy się smakiem pysznych łakoci :-).

Olga Vitoš

Nie potrafię usiedzieć na jednym miejscu. Ciągle muszę coś roboć. Jestem mamą, doulą i kobietą, która uwielbia działać. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym a także po stracie dziecka. Prowadzę warsztaty dla kobiet w ciąży i dla rodziców. Jestem prezesem Fundacji Kocham Zapinam, dzięki której promuję bezpieczne przewożenie dzieci w samochodach. Maluję, tłumaczę z języka czeskiego oraz tworzę książki dla dzieci. Jestem także jednym z twórców akcji #MaluchyNaBrzuchy.