Szafa mamy

Idealne buty na wesele

Ponoć buty na wesele dobiera się do sukienki. Ja robię odwrotnie, ponieważ kupno butów jest dla mnie szalenie trudne. W ten sposób wybrałam mój ślubny strój – najpierw kupiłam buty, a potem do nich dopasowałam materiał na suknię (bo suknię szyłam u krawcowej).

O sukienkach pisałam już wcześniej (KLIK) i właśnie przymierzam się do odwiedzenia paru sklepów (na pewno dam Wam znać na Instagramie).

Tym razem przyjrzymy się butom, które z chęcią chciałabym mieć w swojej szafie, a które przydałyby mi się na nadchodzące wesela.

Ach, gdyby istniały na świecie buty idealne! Takie piękne, idealnie dopasowane i takie, w których nie zrobi się odcisk i pomimo wysokiego obcasa, nie bolą nogi. W sumie to istnieją buty idealne. Na swoje wesele kupiłam sobie buty w Venezi. Zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia. To chyba jedyne buty w moim domu, które nigdy mnie nie obtarły (a obcierają mnie nawet pantofle). Do tego przetańczyłam w nich całą noc (nawet nie jedną!). Pasują w zasadzie do większości moich ubrań. Nie wykluczone, że właśnie one w końcu pójdą ze mną na tegoroczne wesela, ale może jednak zmienię zdanie.

Najpierw jednak muszę napisać, jakie powinny być idealne dla mnie buty. Przede wszystkim żadnych szpiców. Zupełnie mi się one nie podobają. Może przy maleńkich stópkach wyglądają dobrze, ale moje standardowe 39 zupełnie się ze szpicami nie lubi. Kolor uzależniony jest od sukienki, czy raczej wybór sukienki będzie uzależniony od butów. W każdym razie muszą do siebie pasować. Najprościej byłoby wybrać czarne i mieć z głowy, ale ja nie przepadam za czarnym obuwiem. Zwłaszcza latem. Szukam, wiec czegoś kolorowego, lub z jakimś ciekawym akcentem.

Klasyczna szpilka, słupek czy koturn? Muszę przyznać, że słupek mi nie pasuje do letniej zwiewnej sukienki. Koturn to co innego. Właśnie zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Klasyczna szpilka jest taka klasyczna i chyba troszkę mi się już znudziła.

zalandobuty

Intershoe:

 1. KLIK
 2. KLIK
 3. KLIK
 4. KLIK
 5. KLIK
 6. KLIK
 7. KLIK
 8. KLIK

butyinter

Zalando

ffdideezee

Inne:

 1. Zaprojektowałam sobie u Fun in Design
 2. Zaprojektowałam sobie u Fun in Design
 3. Zaprojektowałam sobie u Fun in Design
 4. KLIK
 5. KLIK
 6. KLIK
 7. KLIK

Najchętniej chciałabym mieć je wszystkie w domu, ale wtedy tym bardziej nie umiałabym się zdecydować, co założyć.

* Sukienka została już wybrana (obserwujący mój instagram już o tym wiedzą). Praktycznie wszystkie z powyższych butów mogłyby do niej pasować. Teraz tylko mam miesiąc na zdecydowanie się, które będą najlepsze :-).