Doula

Oprócz bycia żoną, matką i blogerką stałam się także Doulą. Od zawsze tematyka związana z ciążą, porodem, połogiem i kobiecymi sprawami bardzo mnie interesowała. O byciu Doulą pierwszy raz pomyślałam, gdy byłam w ciąży ze Smokiem. Uważałam wtedy za wręcz niesprawiedliwe, że przechodzę przez ciążę, poród i połóg tylko z mężem i bez innych kobiet. Niestety nasze społeczne życie przez ostatnie stulecie bardzo się zmieniło, co spowodowało, że wiele kobiet spodziewających się dziecka nie zawsze może liczyć na pomoc innych kobiet ze swojej rodziny lub najbliższego kręgu przyjaciół, albo to wsparcie nie jest wystarczające.

Z tego powodu powstał zawód Douli, który ma już całkiem długą historię, choć nadal jest niedoceniany, a nawet w niektórych kręgach nieznany.

Dlaczego ja zostałam Doulą?

Aby móc pomagać innym kobietom przejść w spokoju przez czas ciąży, porodu połogu. Chcę także wspierać te kobiety, które z jakiegoś powodu doświadczyły problemów z zajściem w ciążę lub z donoszeniem ciąży.

Ukończyłam kurs podstawowy dla doul organizowany przez Stowarzyszenie Doula w Polsce.

Wzięłam również udział w seminarium „Podpora při ztrátě miminka v perinatálním období pro pomáhající profese” s psychoterapeutkou Zuzanou Hruškovou ( tłum. wsparcie przy stracie dziecka w okresie perynatalnym)

Co oferuję?

Oferuję przede wszystkim indywidualne podejście.

Pakiet podstawowy składa się trzech spotkań przed porodem, uczestniczeniu w porodzie i jednego-dwóch spotkań po porodzie. Pierwsze spotkanie jest zawsze gratis.

Jeśli z jakiegoś powodu chciałabyś się spotkać ze mną także zanim zajdziesz w ciążę (na przykład przy problemach z zajściem w ciążę lub donoszeniem ciąży), także istnieje taka możliwość.

Przed porodem pomagam w stworzeniu planu porodowego, pomagam w wyborze szpitala, w którym urodzi się dziecko lub w ewentualnym wyborze porodu domowego. Pamiętaj, że będą to Twoje wybory. Ja pomogę Ci znaleźć niezbędne informację, doradzę i będę Cię w Twoim wyborze wspierać. Zaproponuję Ci także najlepszą literaturę odnośnie karmienia piersią, opieki nad małymi dziećmi oraz przekaże kontakty do specjalistów, którzy mogliby Ci się przydać już po porodzie. Jako ambasadorka akcji Kocham Zapinam również mogę przekazać Ci najważniejsze informacje odnośnie bezpieczeństwa dziecka w samochodzie.

Nauczę Cię także kilku technik relaksacji oraz radzenia sobie z bólem w trakcie porodu.

Pomogę przygotować torbę do porodu oraz dla maleństwa na te kilka dni podczas pobytu w szpitalu.

Będę z Tobą także od początku porodu (od Ciebie zależy, w którym momencie będziesz chciała, abym przyjechała). Czas dojazdu zależy oczywiście od miejsca Twojego zamieszkania, ale z reguły nie powinien trwać więcej niż 2 godziny. Będę z Tobą przez cały poród aż do dwóch godzin po porodzie. Na koniec pomogę przenieść Twoje rzeczy i rzeczy dziecka na nowy oddział.

W trakcie połogu oferuję również jedno-dwa spotkania u Ciebie w domu. Ostatnie spotkanie będzie miało charakter zakończenia połogu. Jego charakter zależy od Ciebie i naszych ustaleń.

Skończyłam również kurs masażu szalem Rebozo i z miłą chęcia mogę wykonać masaż szalem lub cerradę (Rytuał Zamknięcia). 

Moje warsztaty

Jako doula prowadzę warsztaty skierowane dla kobiet w ciąży i mam małych dzieci.

W Jastrzębie-Zdroju zapraszam wszystkich na warsztaty dotyczące przygotowania do porodu, nauki relaksacji, ćwiczeń mięśni dna miednicy oraz użycia rebozo w ciąży, przy porodzie i w połogu. Warsztaty będą odbywać się raz w miesiącu w Centrum Prana – Joga i Samorealizacja począwszy od stycznia 2019. Szczegółowe informacje będą dostępne na fanpage’u.

Również w Jastrzębie-Zdroju zapraszam wszystkie mamy małych dzieci na zajęcia, na których będę poruszała tematy związane z połogiem, problemami po porodzie, opieki nad dziećmi a także tematy związane z chustowaniem, pieluszkami wielorazowymi, High Need Baby, oraz masażem dzieci za pomocą rebozo. Spotkania będą odbywały się dwa razy w miesiącu w godzinach przedpołudniowych również w Centrum Prana – Joga i Samorealizacja począwszy od stycznia 2019. Szczegółowe informacje będą dostępne na fanpage’u.

Szkolenie bezpiecznego przewożenia dzieci

W ramach bycia ambasadorem akcji #KochamZapinam oferuję również spotkania dla przyszłych rodziców i rodziców, którzy chcą bezpiecznie przewozić dzieci samochodem. Szkolenie trwa 2 godziny i obejmuje: 

  • zasady wyboru bezpiecznego fotelika samochodowego
  • naukę bezpiecznego zapinania pasów fotelika (dotyczy fotelików każdej kategorii wagowej), 
  • przekazanie informacji dotyczących bezpiecznego przewożenia dzieci zimą, 
  • zasady bezpieczeństwa w samochodzie, 
  • informacje dotyczące prawidłowego montażu fotelików samochodowych, 
  • RWF czy FWF? 
  • Inne informacje na temat bezpieczeństwa dzieci w samochodach

Kontakt i rejon

Jeśli jesteś zainteresowana moimi usługami, zadzwoń lub napisz do mnie. Działam w rejonie miast Jastrzębie-Zdrój i Cieszyn. Również po czeskiej stronie.

e-mail: doulaolgavitos(małpa)gmail.com

Prowadzę również doulowy fanpage na Facebooku, na który serdecznie Was zapraszam.

Zapraszam również do grupy dla mam z Jastrzębie-Zdroju i okolic 🙂

Do poczytania

Karmienie piersią – jedna najważniejsza rzecz, którą musisz wiedzieć!

 

Połóg – czego Ci o nim nie powiedzą…

 

Matko, ciociu, babciu! Przestańcie gadać pierdoły!

Plan porodu – jak go napisać i czym się kierować + pdf

Poród domowy – po co rodzić w domu?

 

 

 

 

 

 

 

You need to add a widget, row, or prebuilt layout before you’ll see anything here. 🙂